Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Én is lehetek 2-es típusú...

Én is lehetek 2-es típusú cukorbeteg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Puszta kíváncsiságból szeretnék kérdezni.

PCOS-s diagnózist állapított meg nálam a nőgyógyász. Az első kérdése az volt, hogy van, vagy volt-e a családban cukorbeteg. Mondtam, hogy volt.

A kérdésem az lenne, hogy 21 éves lány vagyok, aki a 2-es típusú cukorbetegség több jellemzőjét is vélte felfedezni magán. Ilyen például a rengeteg folyadék fogyasztás, a meghízás, a nagyon sűrű vizelet űrítés.

Szerintetek fent áll a lehetősége annak, hogy cukorbeteg vagyok? Ha igen, akkor kihez kell, hogy forduljak?


Normális válaszokat szeretnék. :)


21/L


2020. jan. 22. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nos, vegyél egy vércukor mérőt és ellenőrizd a cukrodat. Főleg reggel éhomra fontos a mérés, majd kaja után egy órával. Egy hétig méred és ha nagyobb a megadott értéknél, fordulj a családorvoshoz, ő majd tovább irányít ha szükséges.
2020. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából ezek amiket írtál, viszonylag több dolognál is előfordulhatnak szerintem. Mindenesetre egy vércukormérő beruházása nem rossz ötlet. Az éhgyomrinak max. 6.0-nak kell lennie, az evés utáninak (evés után 1,5-2 órával) max. 7.0. Illetve ott a terheléses cukorterhelés esetleg.
2020. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A 2 típusú cukorbetegnek is kell rendszeresen mérnie a vércukor szintjét?
2020. jan. 23. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de 1-es tipus is lehetsz. Ilyen fiatalon inkább 1-es mint 2-es jön elő.
2020. jan. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy még az inzulinrezisztencia is fent áll.
2020. jan. 26. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!