Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik ilyen fülzúgás?

Létezik ilyen fülzúgás?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete vettem észre, mintha zúgna a fülem. Épp tv-ztem, amikor hangosabban sistergett, de ha lehalkítottam, nem hallottam annyira. Azt@n szépen lassan elkezdtem hallani egy sistergő hangot egyre gyakrabban. Másnap mentem is a házihoz, mondtam, hogy mintha a másik is besisteregne néha. Megnézte, mondta, hogy hurutos, egyiken kezdődő, másikon már jól látszik. Kaptam Otipax cseppet. Nem nagyon javult, ezért vasárnap elmentem az ügyeletre, mert néha akkorákat hasított bele, hogy megpusztultam. Ott megnézték, a bal, amelyik eredetileg sistergett, ott még mindig gyulladt volt a hallójárat, a másikban semmi. Rövid letolás után, hogy mégis miből gondoltam, h ez sürgős eset, kaptam bele csíkot, 1 napig, meg cseppet(Duoxal). Mikor mondtam, hogy voltam már így, s akkor keringésjavítót kaptam, a doki azt mondta, h szedhetek most is, felírt egy Cavintont. Na de azóta se javul. Ha fekve nyelek kattog meg pattog a fülem, a sistergő hang mellett van egy magas hang is, ami sípol. S ami a legfurább, a csendben kevésbé hallom. Minél nagyobb a háttérzaj, annál jobban cseng vagy sistereg. És néha még mindig fáj. A másik fülem is belecseng néha, de lehet, hogy csak áthallom a számon keresztül(lehet butaság, de néha mintha a 2 fülkürt össze lenne kötve egy kis zsineggel, s ezen ide-oda menne ez a zavaró hang)Halláscsökkenésem szerintem nincs. Kedden van időpontom a dokihoz, addig érdekelne, hogy ti tapasztaltatok már ilyet, hogy a zaj felerősíti, nem pedig elnyomja a zúgást?Remélem elmúlik, mert kezd az idegeimre menni.

2020. jan. 26. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, megtudtàl valamit?

Nekem hasonló van, de màr 4 hónapja, és lassan tönkre megyek bele...:(

2020. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem múlt el.

Nem igazán gyógyítható sajnos!!

2020. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Aha, annyit, hogy még mindig van gyulladás a fülemben, arra új cseppet adott, antibiotikumot, meg kaptam keringésjavítót, aztán ha 2 hét múlva sem lesz jó, akkor hallásvizsgálat kell meg MRI. Csak az a fura, hogy a doki se igazán értette, hogy a hangos környezetre erősödik a zúgás, nem pedig a hangok túl hangosak nekem.
2020. jan. 29. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!