Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A COPD betegségből kialakulhat...

A COPD betegségből kialakulhat bármi is? Magyarul lehet komolyabb betegség előágya?

Figyelt kérdés
2020. jan. 27. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
COPD= krónikus tüdőgyulladás.. Azaz asztma. Fordulj tüdőgyógyászhoz!
2020. jan. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A COPD önmagában elég komoly betegség. Tudom!
2020. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A COPD önmagában egy komoly betegség. A kezdeti stádiumai megtévesztőek lehetnek, bár egy-egy légúti fertőzés ilyenkor is csúnya dolgokat tud csinálni, előrehaladottabb stádiumban hasonlóan rontja az életminőséget, mint a daganatos betegségek. Súlyos COPD-ben a beteg otthoni O2-re, otthoni lélegeztetőgépre szorul, és a legkisebb légúti fertőzésbe belehalhat.
2020. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A COPD az nem asztma!Köszönőviszonyban sincs az asztmával. Fateromnál kiderült,hogy COPD beteg ami tüdőtágulattal is párosul. Csak ez a COPD nem egy szép betegség na és ezért szeretném tudni,hogy okozhat-e más betegséget is..?
2020. jan. 27. 19:37
 5/12 A kérdező kommentje:
Faterom egy kis meghülésnél,megfázásnál is beteg tud lenni,be nem áll a szája annyira köhög nehezen veszi a levegőt stb.
2020. jan. 27. 19:39
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Első válaszoló: az asztmának a copd-hez a tünetek hasonlóságától eltekintve az égvilágon semmi köze. Ha valamihez nem értesz, akkor ne válaszolj, főleg ha mások egészségről van szó..


Kérdésre : Sajnos sokféle szövődménye lehet. Különböző légzési elégtelenségek, komolyabb szívbetegségek, depresszió, és más is lehet. Érdemes a kezelő orvost megkérdezni. Én nem vagyok orvos, csak ismertem cood-s beteget.

2020. jan. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A tudotagulat para. Nagypapam abban halt meg, sajnalom, hogy a te csaladodban is van ilyen problema. :(

A tudotagulatnak tudom a veget: egyre kisebb lesz a tudo felulete, egyre nehezebben kap levegot. Elobb utobb lesz oxigen palackotok is otthon, amibol meghatarozott ideig kell majd hasznalnia. Neha korhazba megy, ott feljavitjak, aztan visszaesik. Allitolag a vegen nem megfulladnak ezek a betegek, hanem a szivuk all le, mert a kevesebb bejuto oxigent azzal kompenzalja a test, hogy a sziv jobban dolgozik. Sajnos vegig fogjatok nezni, ahogy szepen lassan leepul es egyre kevesebbet bir.

2020. jan. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hmm.. :( Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 27. 22:35
 9/12 A kérdező kommentje:

Még a témához visszazérve.. egy ronda kérdés!

Egy COPD beteg a betegség kialakulását kezdődően meddig élhet?

2020. jan. 28. 09:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Statisztikák alapján 40-70%-os az 5 éves túlélési arány. De, és itt jön a tényleg nagy DE.. Ez egy átlag szám, és nagyon sok mindentől függ. Függ a beteg életkorától, a beteg egyéb betegségeitől, beteg fizikai aktivitásától, életmódjától, élet vitelétől, káros szenvedélyeitől, és nem utolsó sorban a diagnosztizált copd stádiumától. Ismertem olyat akit 3as stádiumban diagnosztikáltak, és még 10 évet élt, egész jó minőségben. Szóval nagyon változó.
2020. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!