Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Actiprotect szájmaszkot miért...

Actiprotect szájmaszkot miért nem lehet venni M. o. -on?

Figyelt kérdés

Akkor milyet érdemes venni a koronavírus vagy influenza vírus ellen?


Aki vett, az milyen szájmaszkot vett és hol lehet még kapni?



2020. jan. 27. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
A különbözö maszkok nem segítenek a vírusok ellen, csak azt legfeljebb a megnyugtatják az illetöt.
2020. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Orvosi száj maszk kb. 50 forint a gyógyszertárban.

De ha gondolod, vehetsz nagyobb barkácsboltban festéshez való aktív szénszűrős maszkot is.

2020. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó Ez hasznos volt! Köszi!
2020. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Az olcsó (10-20 forintos) szájmaszkok semmit nem érnek vírus ellen. Én ma rendeltem vírusszűrős maszkot 50 db-ot 6350 forintért, de mivel elfogyott, várólistára kerültem. A szájmaszk az influenza elleni védelemnek csak egy része. Akkor érdemes felvenni, ha zsúfolt helyre megyünk (üzletek, rendelők, tömegközlekedés..), mert ott közvetlenül, a levegőben lehet ha valaki tüsszentett, köhögött, de az esetek többségében másképp fertőződünk meg, pl. megfogunk valamit (ajtókilincs, busz, metró kapaszkodó, bevásárlókocsi, vagy akár egy kifli, amit más már visszatett, mert ma már mindent lehet az üzletekben), tehát bármitől megfertőződhetünk, amit megérintünk, ezért legfontosabb, hogy ne érintsük az arcunkat, ne együnk utcán és amikor hazaérünk, azonnal mossunk kezet alaposan, fertőtlenítős szappannal legalább 15-20 másodpercig. Gyakran töröljük át a legtöbbször megérintett tárgyakat, mint pl. telefon, villanykapcsolók, távirányítók stb. fertőtlenítőszerrel.
2020. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!