Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Negatív tükrözés, mégis...

Negatív tükrözés, mégis fekete foltok a székletben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

December közepén 2x tapasztaltam véres székletet, maga a papíron nagyobb mennyiségben es a wc csészén élénkpiros vért. Elmentem orvoshoz ott mondtak nem aranyér tovabb a proktologushoz ahol mondtak h egyek etkezesi kasat (jellemzoen nyakosabb a szekletem ezert ajanlotta) ill.ha nem szunik meg tukrozes. Marmint ha a nyak nem szunik meg, mert verzest azota nem tapasztaltam.

Hat nem nagyon akart megszunni fajt is a hasam hol gorcsosen hol szuro fajdalommal, leginkabb a koldokomnel egy vonalban vagy a felett egy kicsiket. Hol szekrekedesem volt (nehezebben tudtam wczni, de altalaban minden nap 1x vagy 2x sikerült) nyuszibogyonyit produkalnom, hol ment a hasam. Hasmenes heti 1x fordult elo. Megijjedtem mert mellette sokan fajt a nyakam a fejem az izuleteim. Elmentem tukrozesre ahol IBS-t allapitottak meg, illetve hogy a veres szekletet egy aranyer okozhatta, bar aznap elmentem orvoshoz vele es o nem talalt aranyeret.

Kerdesem az lenne, hogy ha ennek ellenere, a negativ tukrozes mellett a barna szekletben fekete foltokat vettem eszre, megnyugodhatok? Meg gyulladast sem talaltak, de antibiotikumot felirtak. Vastagbeltukrozesre mentem, igy a vegbelet is nezik?


Telefonrol irok ezert nincs ékezet. Köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 31. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, a végbéllel kezdik a tükrözést.
2020. jan. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha IBS-t állapítottak meg akkor az neked hol negatív tùkrözés?! Az irritábilis bélszindróma ami elörehaladottabb állapotban okozha véres székletet. Ráadásul sztem az sùlyosabb mint egy aranyér.
2020. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Biditasban csinaltak igy a kabulattol nem nagyon emlekszem mit mondott a doktor az IBS-en kivul, amit a stresszre fogott. Kezelesi modot sem mondott a ket hetes antibiotikum kuran kivul ami a szekrekedes-hasmenes valtakozasa ellen irt fel.

Negativon pedig azt ertettem, hogy szerencsere meg egy polipot sem talaltak :)

Szeretnem meg megkerdezni, h ilyenkor a gyomorfalat is valamilyen szinten latjak? Vagyis egy reszet?

2020. jan. 31. 11:28
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyomrot nem látják! Ahhoz külön gyomortükrözés kellene!
2020. jan. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az IBS-sel foglalkozni kell. Szigorú diétát kell tartani kerülni a stresszes helyzetet és időnként a bélflórát helyreállítani (probiotikum).
2020. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:


A papíromon az IBS gyanús szerepel, vettek mintát hogy a legkisebb gyulladast is kizárják de az antibiotikumon kívül, ami 6 napos kúrát jelent nem mondtak semmit.

Milyen diétát kell alkalmazni IBS esetén?

2020. jan. 31. 12:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a legfontosabb a rostbevitel ahogy mondtad székrekedéses van vagy megy a hasad.

Kerülni kell a nehéz zsíros fűszeres ételeket pl:pörköltek. A húsok fogyasztását es a sült dolgokat pedig bizonyos formákban el kell felejteni. A sült krumpli húsok helyett párolni kell vagy natur dolgokat enni. Kerülni a gyorséttermi kaját a fagyasztott bolti ételeket konzerves kaját. A húsokból inkább csirke hal a köretet terén párolás rizs. A tésztát is mérsékelten lehet fogyasztani, emelett pedig párolt zöldségek. Rostban gazdag zöldségek hüvelyesek bab, káposzta, borsó, kelbimbó minden mennyiségben.

Cukros etelek kerülése emelett kávé kakaó alkohol elhagyni. A tejtermékeket mérsékelni kell a sajt okozhat székrekedést. A felvágottakat el lehet fejteni. A kenyér mérsékelten fogyasztható.

A gyümölcsök közül szilva, barack, banán minden ami rostban gazdag.

Rengeteg víz mindig igyál minimum 1 pohárral óránként, napi 1.5-2 liter. Emelett jók a tea es a 100% gyümölcslevek vagy aminek magas a rosttartalma. De a cola es az egyéb szénsavas üdítőket el kell felejteni.

Fontos hogy kis adagokban egyél sokat ne túl sós ne túl fűszeres, illetve minden olyan kaját el kell felejteni amitől fáj a hasad kellemetlenül erzed magad. Figyelni kell a tojásos, tejes, liszes ételeknél általában ezeknél szokitt kiütközni ez hamarabb.

Tudom hogy nehéz betartani es szinte lehetetlen de amit csak tudsz kerülj el, illetve ez egy lassú folyamat az IBS gyógyítani teljesen nem lehet de odafigyeléssel visszaszorítható. Nagyon kellemetlen tünetei vannak.

Szóval sok sikert próbálkozz betartani a "szabályokat" sok rostosat fogyasztani es jobbulást.

2020. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt tartom furcsának hogy augusztus ota heti rendszerességel eszem joghurtot es gyumolcsot munkahelyen az embedem mindig vagy banan/mandarin/datolyaszilva illetve joghurt vagy puding.

A hasmenes sem hig, inkabb csak nem olyan kemeny allagu, folyosabb de nem mondanam nagyon hignak. Egyik pillanatban kemeny szekrekedes masik pillanatban folyosabb allaga van.

Sajtot ritkabban fogyasztok, husbol altalaban csirkehust bar azt jol megfuszerezem. Konzerveket sem nagyon, sokkal tobb fottetelt eszem mint regebben, bar igaz hogy csak hetvegente, hetkoznap marad a joghurt gyumolcs illetve otthon meg szendvics.


Köszönöm a tanacsot, igyekszem változtatni az etrendemen 🙂

2020. jan. 31. 13:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg annyi a joghurt is tejtermék bármennyire mondjak hogy jótékony vagy a puding en a helyedben ezeket is visszafognám.
2020. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!