Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért kell az embernek leborot...

GySzilvia kérdése:

Miért kell az embernek leborotválni a haját kopaszra ha kemoterápiás kezelést kap?

Figyelt kérdés
2020. febr. 7. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell csak praktikus. A kezelés miatt alapból kihullik. Egyszerűbb egyszerre megválni tőle higiénia és érzelmi szempontból is, mint reggelente arra kelni, hogy ismét egy maroknyi a párnán maradt.
2020. febr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Mert foltokban hullik a haj. Képzeld egy egy nőnél akinek hosszú haja van, de hátul egy kiskör alakban hiányzik, oldalt a fülénél is egy nagy kopasz rész, meg mondjuk elöl is van kopasz rész. Ilyenkor inkább leborotválják, mert később egyenletesen tud újra kinőni a haj.
2020. febr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
94%

Mivel a kemo a szőrtüszőkre is hatással van így hajhulláshoz vezethet/általában vezet is/

Képzeld az elején én sem akartam elhinni, hogy kifog hullani a hajam, de megtörtént. Az orvos tanácsa szerint előbb vágassam le rövidre, hogy ne legyen drasztikus a változás.. -A 21 évig növesztett fenékigérő hajam hello-.. Aztán egyre több és több kezdett hullani végül egyszerűen nem tudtam vele mit kezdeni, lehetetlen volt kezelni. Nagyon szar volt lelkileg ezt látni főleg fiatalként, de hát ez van. Ami engem nyugtatott, hogy a kezelések alatt elkezdett nőni a hajam és már most dúsabb lett. :)

Röviden, tömören igen praktikusságból.

2020. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!