Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A jobb alkapcsom alatt egy...

A jobb alkapcsom alatt egy csomót fedeztem fel, ami ha nyomom fáj mi lehet ez?

Figyelt kérdés

2020. febr. 9. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nyirokcsomó duzzanat, itt olvashatsz róla bővebben:


[link]


De én csak laikus vagyok. Jobb, ha látja doki, mert egyrészt ő meg tudja mondani, valóban az e, illetve egy banális nyirokcsomó gyaulladásnak is oka van, legtöbbször egy máshol lévő (pl. torok, fog) gyulladásra reagál így

2020. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nyirokcsomó gyulladás, vagy gyulladt fog, mandulagyulladás

sok minden lehet.


az embernek ez a testtája tele van indenféle csomókkal,és szintes soha nem tűnik első tapintásra szimmetrikusnak, pedig az.


tapgasd ki a másik oldalon is, és ha megvan a párja (még ha kisebb vagy puhább is jelenleg), akkor nagy baj nem lehet, nagy eséllyel csak valamilyen gyulladás, ami majd lehúzódik.


ha nincs egyáltalán párja a másik oldalon, az viszont már eléggé aggasztó, akkor nézesd meg inkább.

ha egyáltalán

2020. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt mondja az orvosom hogy valami zsircsomo lehet, a masik oldalon is van de nem ennyire ilyen .
2020. febr. 9. 20:12
 4/7 A kérdező kommentje:
De lehet hogy rák?
2020. febr. 9. 20:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Bármi lehet. Egyszerű duzzanattól kezdve a gennyes tályogig.

Lehet banális, lehet komolyabb. Ezt csak normális orvosi vizsgálat után tudja orvos megmondani. Labor, esetleg szövettani

2020. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor rakos vagyok
2020. febr. 9. 20:27
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: és kapásból hipochonder.


Ez kb olyan, mintha azt kérdezném: fáj a fejem, lehet agydaganat?


Igen, persze hogy lehet, bármi lehet. De százalékosan sokkal nagyobb az esélye egy vércukor-, vagy vérnyomásingadozásnak.


Vagy: nem találom a pénztárcánk. Lehet, hogy ellopták? Persze hogy lehet, de sokkal esélyesebb, hogy kint hagytam a konyhaasztalon, vagy megint betettem a hűtőbe.

2020. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!