Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van rá esély, hogy begyógyul?

Van rá esély, hogy begyógyul?

Figyelt kérdés
Már egy ideje körömgombám van a nagylábujjamon, amit sajnos elhanyagoltam, ahogy azt is, hogy pár hónapja felsértette oldalt a bőrt valószínűleg mert rosszul vágtam le. Régebben még a járás is fájt hol jobban, hol kevésbé, mostanában kezd jobb lenni, már csak akkor fáj, ha erősebben megnyomom. Rávettem magam, úgy-ahogy sikerült kitisztítani a sebet, nagyon kicsit fájdogál, de messze nem annyira, mint régebben. Ha foglalkozok vele, van rá esély, hogy magától elmúljon? Orvoshoz még egy ideig nem tudok menni, és nem is szeretnék. Ezelőtt soha sem volt hasonló, benövés se.

2020. febr. 12. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb baj az,hogy ha egyszer nem jól vágod le a körmöd, ehhez még sérül is ott a bőr és gombás is a körmöd,akkor nagy valószínűséggel a köröm nem fog rendesen nőni,hanem újra és újra benő,ami fájdalommal jár. Lehet,hogy egy jó pedikűrös meg tudja oldani,de ha nem akkor egyszer el kell menned sebészetre,ahol vagy a körömszélt, vagy at egész körmöt eltávolítják,hogy újra "rendesen" nőjön.
2020. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lomexin nel kend napi 2szer. Kb 2 év mire meggyógyul
2020. febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1:

De ha csökken a fájdalom, az csak azt jelentheti, hogy gyógyul, nem? Nem vágtam vissza teljesen, csak a bőr hosszának kb feléig, lehet hogy maradt egy éles sarka, ami ott kikezdte. Ha megvárom, hogy az kinőjön, az jó megoldás lenne? Kivágni nem merem, félek hogy elkezd durvàn vérezni vagy valami, akkor tuti elájulnék, nem bírom az ilyet, illetve ha feszegetem, azèrt még fáj is kicsit.


#2:

Köszi, megpròbálom!

2020. febr. 12. 10:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne vágd ki jobban. Ha szerencséd van,akkor nem fog benőni.
2020. febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!