Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beteg vagyok, torkom fáj,...

Beteg vagyok, torkom fáj, lázam van, szédülök, már náthás is vagyok. Mit vegyek be?

Figyelt kérdés

Ma éjjel reszkettem mint a kocsonya, fáztam. Bevettem paralent. Ma egész nap pihentem az ágyban, bevettem 14:30 kor theraflut, és lement 37,5-re, most 37 van. Szédülök, gyenge vagyok. Forró vagyok. Szedek strepsils cukorkát, bevettem 2 c vitamínt 250 MG. Fejem fáj. Ahogy nyelek úgy fáj a torkom, és a füleim. Tisztára letesz engem ez a betegség idegileg.


Holnap megyek háziorvosomhoz. Fogok kapni antibiotikumot?


2020. febr. 16. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, mivel 90%, hogy influenzád van, és arra adnak antibiotikumot. Nem azért, mert azt meggyógyítja, hanem mert a szövődményeket azzal lehet megelőzni.


Én kaptam egy tíznapos kúrás antibiotikumot, kaptam fájdalomcsillapítót (mert én is megőrültem a torkom miatt, nyugodtan mondd, hogy adjon valamit), illetve köptetőt (sajnos, még ha most szárazan is köhögsz, hurutos lesz belőle később) és inhaláló cseppeket. Mebucaint ajánlok, ez nem vényköteles, illetve kaptam még patikai kevert orrcseppet is, de megmondom őszintén, hogy mind a köptetőből, mind pedig az orrcseppből nekem jobban beváltak a vény nélküliek, úgyhogy azoknál maradtam. (Fluimucil, Nasivin - ezeket is nyugodtan vegyél).


Még annyi, hogy szerintem (magánvélemény, de az orvosom is osztotta), ne akard azonnal teljesen levinni a lázadat. Amíg nem veszélyesen magas, addig hagyd egy kicsit. Az is segít, gyógyít. Nekem azt mondta, hogy 39 °C fölött csillapítsam, addig ne. (Nyilván, ha pl. egy éjszakáról vagy napról van szó, nem hetekig kell úgy hagyni, de az nem is maradna.)


Jobbulást! Tudom, milyen rossz, együtt érzek. :(

2020. febr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Reméljük, hogy a háziorvosod 1970 óta járt továbbképzésen, ugyanis vírusfertőzésben nem használ az antibiotikum, a szövődményt sem előzi meg. Valóban volt ilyen elmélet a hetvenes években, de azóta többször kiderült, hogy ez nem így van. Értelemszerűen, ha baktérium fertőzésed van, akkor kell az antibiotikum.

Mit vegyél be? Nurofent pl.

2020. febr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Theraflut vettem most be. Mert megint 37,6 lázam van, és fázok
2020. febr. 16. 22:45
 4/4 anonim ***** válasza:
De a hőemelkedést nem kell azonnal csillapítanod. A hőemelkedés és a láz a szervezet védekező reakciója, segít elpusztítani a betegséget. Amíg nem túl magas, addig ne vegyél be rá semmit.
2020. febr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!