Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a vércukor értékek jók?

Ezek a vércukor értékek jók?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 4 hete vagyok 1es típusú cukorbeteg. 2 hete engedtek haza. (70-es vércukorral vittek be)


Szóval próbálom tartani a szénhidrátokat(még tanulom miből mennyit ehetek) , de naponta egyszer mindig sikerül egy kilengést csinálnom(max 10-12). Pl tegnapi: 6,3 - 5,5 - 4,8 - 4,8 - 10 (reggel - délbe - du - este - lefekvés előtt)


7 napos átlagom: 6,8

14 napos: 7,2


Mennyire nagy probléma a 10-12es vércukor? Amint tudom csökkentem ,1-2 órán belül már jó szokott lenni.



2020. febr. 21. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
Hát a 10-12 már kicsit sok de amúgy ezek az értékek nem vészesek. Éhomra érdemes mérni reggel, majd evés után 1, illetve 2 órával.
2020. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, nem kell nagyon rágörcsölni a dologra, minden egyes cukorbetegnek előfordul egy-két magasabb érték, amire nagyon kell figyelni, hogy 3 alá ne nagyon menjen, mert a hypoglikémia egyes típusú cukorbetegnek sokkal veszélyesebb, mint a hyper. Egyébként 3 havonta érdemes nézni egy HgbA1c-t az gyakorlatilag három havi átlagot jelez, ha az jó, nem hypózol, és nincsenek extrém nagy kiugrásaid, akkor jól megy a dolog. Amire érdemes még figyelni, az a mozgás, ha sokat mozogsz, sportolsz stb, akkor csökken az inzulinigényed, ennek megfelelően nagyobb az esély hypóra, emiatt célszerű kerülni az olyan dolgokat, mint egyedül elmenni futni az erdőbe és társai, továbbá ha például délután keményebb testmozgást tervezel, akkor vagy többet kell délben a szokottnál kajálni, vagy kevesebb inzulint kell adni.


Érdemes keresni egyébként a környékeden olyan csoportot, baráti társaságot, ahol tudsz sorstársakkal találkozni és beszélgetni, mert ti tudtok a legtöbbet segíteni egymásnak.

2020. febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!