Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lesz ha valaki kétszeres...

Mi lesz ha valaki kétszeres strokeot kap?

Figyelt kérdés
Egy ismérősöm 2 hónapja strokeot kapott, amiből még nem sikerült felépülnie. A mai nap folyamán ujabbat kapott. Mi az amire fel kell készülni? Lebénulhat az épp fele vagy lehet rosszabb is?
2020. márc. 3. 12:15
 1/2 anarchy666 ***** válasza:

Jaj istenem előző.

Komolyra fordítva, nem lehet előre megmondani. Ez emberenként egyéni. Fontos az eletkor, a kísérőbetegségek, az érintett terület, a kezelés, stb. A teljes felépüléstől a halálig terjed a skála.

2020. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahány stroke annyi féle lehet.

Én már a 3.kon vagyok túl.Agytörzsi volt.Pár órára vagyok a haláltól,mert a közeli kórházban nem tudnak rajtam segitni.Pedig itt van a régió stroke beteg központja .

Roham mentővel aztán 160 km re szállítottak az idegsebészeti klinikára .Azonnal a műtőbe kerültem ,már vártak.

1.40 órás volt,altatás,érzéstelnités nélkül.

Katéteren át /lágyékban vágtak/ kiszedték az elzáró vér rögöt,meg több kisebbet .Értágítót ,és gyógyszer adagolót raktak be,aztán vittek az intenzívre .

Az utolsó negyed óra nagyon fájdalmas volt,szép halkan végig is sírtam .A doki vigasztalt,mindjárt megleszünk.

A műtét éjszaka közepén volt. Reggel 7 kor orvosok vettek kőrül.Hogy vagyok,mit nem tudok mozgatni ? Mondom úgy vagyok,mint a stroke előtt.Felkelnem nem szabadot,de mozgassam a lábaim mondták.Ez is ment. Maga egy orvosi csoda ,1000 egy aki igy jön ki ebből a betegségből.

Nagyon jó őrző angyalai vannak. 2 nap mulva már vittek is vissza a beküldő kórházba . No itt is volt ám csodálkozás,maga menni is tud ? Csak 3 napot voltan itt,aztán jöttem is haza .

5 hónap múlva vissza oda ahol műtöttek. Újból megműtöttek,kicserélték a beépitett dolgokat.

Azóta megszűnt a magas vérnyomásom is .Gyógyszerből van vagy 6 is . Sok beteget láttam,lenyomorodva,enni,beszélni sem tudtak ,nem hogy menni.40 től felfelé minden korosztály volt .

2020. márc. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!