Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus?! Ti is feltek tole?

Koronavírus?! Ti is feltek tole?

Figyelt kérdés
Magyarorszagon is mar sok a beteg. En csak attol felek h mi lesze bbol kesobb? Kipusztul a vilag vagy mi? Mit lehet ez ellen tenni hogy ez a tetu ne terjedjen tovabb? Tok elegem van hogy sokan mar rettegesbe elnek emiatt. Mar elegem van ebbol. Nekem ugy tunik h ez egy vilagvege jel eskuszom. Az utobbi mondatot nem irtam annyira komolyan csak poenbol de lehet benne valami

2020. márc. 9. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem félek, csak az idős, beteg családtagjaimat féltem - legjobban attól, hogy esetleg én fertőzöm meg őket.
2020. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Nem félünk. Felkészültünk. Védőfelszereléssel, karanténkészletekkel, pénztartalékokkal, időseket védő tervekkel stb.


Az retteg most aki nem gondolkozott előre.

...


A rossz hír:

Magyarországon egy komolyabb, súlyosabb olasz vagy iráni szintű járványra kell számítani, pár hónapos karanténnal. Ez sajnos reális, nem szól mellette érv, hogy ilyen amatőr intézkedések mellett bármi esélyünk lenne elkerülni.


...

A jó hír:

Egyébként nem lesz világvége, a meleg éghajlat jó prognózissal bír (25 átlag fokon alig terjed a vírus, Gisanddon lehet ellenőrizni). Nyárra már valószínűleg vége lesz a járványnak.


Kínában az intézkedéseknek hála már csak 40 fertőzöttet találtak. 11 szükségkórházat kezdtek el bontani.

2020. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Jaj, de jó, hogy ismét említed a koronavírust! Már kezdett hiányozni.
2020. márc. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire azért ne féljünk, gondolkodjunk reálisan.

A járványt komolyan kell venni, ami tőled telik meg kell tenni, de rettegni azért nem kell tőle.

- Alaposan moss kezet szappannal.

- Ha tömeg közlekedsz bármennyire is viszket a szemed orrod, nem piszkálod

- Lehetőség szerint kerüld a zsúfolt helyeket.

- Ha tömegközlekedésen nyomkodtad a telefonod, fertőtlenítsd.

- Sorban álláskor tartsd az 1 méteres centis szabályt

És hasonló alap dolgok amiket ha betartunk jóval kisebb az esélye a fertőződésnek, ha mégis akkor is jó eséllyel meggyógyulsz. :)

2020. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én veszélyeztetett csoportba tartozom (immunrendszer betegség + asztma) és nem félek tőle. Nyilván nem megyek házhoz pofonért, nem utazom olyan helyre, ahol épp tombol, de nem is zárkózom be a pincébe világvége hangulatban és nem csatlakoztam a boltkifosztók paranoiájába sem. Nem kizárt, hogy elkapom, de az előző két világvégét is túléltem, a H1N1et el is kaptam, mégis itt vagyok.
2020. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

H1N1 más volt. Ott pont sokszor az immunrendszer túl erős válasza okozta a komplikációkat.


Ez teljesen más. A helyedben nem mennék tömegbe, és FFP3-as maszkot hordanék mindig védőszemüveggel.


10-13%-ot is elérheti az immunhiányos betegeknél a halálozási ráta

2020. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Itthon biztos, hogy olyan helyzetre lehet számítani, mint Olasz vagy Németországban, az inkompetens kormány valamint a nem együttműködő emberek miatt.

Csak példaként, Taiwanban, ami sokkal közelebb van és szorosabb kapcsolatban van Kínával, csak 42 fertőzött van.

Nálunk "ciki" maszkot viselni. A repülőket is simán beengedték a magas fertőzöttségű területekről. Hány olyan esetet hallani, hogy nem veszik fel a zöld számot, nem végzik el a tesztet, több embert zárnak egy légtérbe karantén gyanánt... Nevetséges az itthoni helyzet.

Meg lehetne állítani, de amilyen balfas ország vagyunk, ez nem fog sikerülni.

Ezt is ugyanúgy a migráncs politika erősítésére fogják használni, már most megy a mutogatás a különböző nenzetekre.

2020. márc. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

#7, Kezdenek lassan fogyni az ellenvélemények amúgy és már érezni a vihar előtti állapotot.


A "kételkedők" száma rohamosan fogy, ahogy egyre többen személyesen is érintettek.


Csak akkor már késő észbekapni, ha 5000 fertőzött lesz.

2020. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Butuska11 ***** válasza:
100%
Nem kell rettegni. Olyanról sem hallottunk, hogy valakinek csak koronavírus okozta volna a halálát. De nem szabad félvállról venni, mint ahogyan az influenzát sem. Alapvető higiéniai alapelveket be kell tartani, valamint keresni kell a napfényt, hogy meglegyen a D-vitamin beviteled, mellé még fogyassz c-vitamint (1 kg aszkorbinsav 4-5000 Ft és 1 családnak elég 1 évre).
2020. márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem ettől fogunk kipusztulni. Attól fogunk kipusztulni, hogy gyártjuk a sok egyszer használatos eldobható műanyag sz@rt, ami nem bomlik le és már így is alig fér el a Földön, az állatvilágra is káros, és ezek legyártása közben mérgező anyagokat engedünk a vízbe, levegőbe és a talajba. Na, ettől fogunk kipusztulni, mégpedig pár évtizeden belül, ha nem változtatunk az életmódunkon. És ezt már nagyon régóta előre lehet tudni, érdekes módon emiatt mégsincs világméretű pánik.
2020. márc. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!