Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki segít értelmezni egy...

Valaki segít értelmezni egy röntgen leletet? Az orvosom nem volt túl bőbeszédű.

Figyelt kérdés

Tüdőgyulladás gyanúval küldtek röntgenre. Elvileg negatív lett, de érdekelne, hogy mit jelent az az ákombákom ami a leleten van.


"Éles kontúrú rekesz, szabad sinusok. A tüdőben határozott infiltratum nem látszik, mk. oldalt perihilarisan discret rajzolatszaporulat van, mely jobboldalt kifejezettebb. A szív nem nagyobb, szívöböl kissé előredomborodik. A lebenyvénák nem tágabbak."


"A tüdőben határozott infiltratum nem látszik" - gondolom ez lenne az, hogy nincs tüdőgyuszira utaló jel.

"mk. oldalt perihilarisan discret rajzolatszaporulat van, mely jobboldalt kifejezettebb" - ez fogalmam sincs mi, de a háziorvosom jobb oldali tüdőgyulladásra gyanakodott sztetoszkópos vizsgálat után.

"szívöböl kissé előredomborodik" - ez meg gondolom nem kapcsolódik a témához, de érdekelne, hogy mit jelent praktikusan.



2020. márc. 10. 23:21
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
60%

Röntgen jele csak 3 napi lázas állapot után van.

A rajzolat attól is lehet élesebb, ha sokat köhögsz, dohányzol pl.

Szívöböl elődomborodásnak nincs jelentősége, lehet alkati dolog is.

2020. márc. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy hétig magas lázam volt, utána küldtek röntgenre. A láz utána napra igazából el is múlt, viszont a köhögés megmaradt. Már 4 napja megvolt a röntgen, amikor is tegnap elkezdett szúrni jobb elől a mell alatt, ha köhögtem. Fekvésből felülésnél is szúr, meg ha nyújtózkodok, vagy mély levegőt veszek. Most perpill nincs háziorvosom (talán ma délután már lesz) és nem tudom hogy mi a teendő.


Az interneten az izomhúzódástól kezdve, a tüdőembólián át a tüdőgyulladásig mindent írnak és már idegesít. (Bár mondjuk szerintem csak izomhúzódás, mert lázam és légzési nehézségem nincs, de tényleg nagyon szúr...)

2020. márc. 11. 10:49
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha 2 irányú mellkas röntgen volt, akkor látszana az embólia, erről szó sincs jelenleg. Tüdőgyulladásod nincs.
2020. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy irányú röntgen volt (legalábbis csak egy féle módon álltam a röntgengép elé) és még nem fájt a mellkasom amikor a röntgen készült.
2020. márc. 11. 15:18
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, mert akkor a beutalás indoka gondolom csak a tüdőgyulladás volt.
2020. márc. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, akkor még csak a tüdőgyulladás vetődött fel.


Közben, lementem orvoshoz, meghallgatott és szerinte csak meghúzódtam köhögésnél, mert semmi rendellenes nem hallatszik a tüdőmben.


Köszönöm a válaszokat!

2020. márc. 11. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!