Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem értem ezt a koronavírus...

Nem értem ezt a koronavírus hisztériát. Miért lép a kormány? A koronavírus tudtommal olyan kábé mint egy influenza. Mikor volt olyan, hogy leállt egy ország az influenza járvány miatt?

Figyelt kérdés

2020. márc. 11. 12:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem abszurd, hogy van 13 fertőzött és már súlyos operatív intézkedéseket terveznek? 13 influenzás esetében ilyen soha sehol nem volt a világon. Ettől most miért félünk jobban? Ha viszont indokolt a félelem, akkor miért nem zárták le a határokat három héttel korábban? Így mostmár nagyon aránytalan lesz a veszteség, nagyságrendekkel jobban jártunk volna, ha előbb cselekszünk és az országot zárjuk le, nem pedig az országon belül vezetünk be korlátozásokat.
2020. márc. 11. 12:19
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ja, a koronavírus pont olyan, mint az influenza, csak teljesen más.

Az influenzát jól ismerjük, van ellene védőoltás, az egészségügy fel van rá készülve.

A koronavírusról alig tudunk valamit, nincs ellene védőoltás, és senki sincs rá felkészülve.

2020. márc. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Jól látod, ezt már elb...szták.


3 hete kellett volna lezárni a határokat, betiltani a rendezvényeket és mindenkire maszk+ otthon dolgozás.


Nem 13 fertőzött van hanem 1-2000 minimum.


Bp-n rengetegen vannak házi karanténban tesztelés nélkül, olyanok is akik rosszul lettek... de nem viszik kórházba őket. Szent Lászlóban is van több ismerős ismerőse... ezrek érintkeztek az arab diákokkal.


Azt nem értem mi a francért nem előbb gondolkoztak. Ez már olyan mint rápisálni egy erdőtűzre.

2020. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem is nagyon fel lett fújva az ügy. Az influenza ellen se teszünk még ennyit se, pedig többen halnak bele a szövődményeibe. És akik igazán érintettek azok csak a 60 év felettiek ponz úgy mint egy sima influenzás járványnál.

Ha visszaemlékszek akkor simán mentem úgy suliba hogy simán csak köhögtem este meg belázasodtam, utána nem fertőtlenítették le a termeket és volt tanítás is stb.

2020. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem abszurd, hogy van 13 fertőzött és már súlyos operatív intézkedéseket terveznek?"


Romániában 15 fertőzött van, Szlovákiában 3 és bezárták az iskolákat és az óvodákat. Amúgy mikor fogjátok már fel végre, hogy a koronavírus nem egy sima influenza, sokkal súlyosabb szövődményekkel jár, ami kórházi kezelést igényel. Ha több ezer embernek lesz rá szüksége egyszerre szerinted mi fog történni? Sem elegendő felszerelés sem elegendő kórházi személyzet nincs ennek kezelésére.

2020. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

#3

Az irániak mióta arabok?

2020. márc. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Jóvan na perzsák... nem mindegy 😃


Mondjuk őket is elzavarnám ebből az országból az fix. Betegen hazajön súlyosan fertőzött területről és 10 napig még mászkál, bulikázik meg órákra jár. Egy orvosis gyógyszerész hallgató.


Miközben minden épeszű orvosis és egészesügyi dolgozó ismerősöm kb az apokalipszisra készül, mert itthon egy tüsszentéstől összeomlik a rendszer.


Komolyan teljesen hülyék az emberek ezzel az influenzás baromsággal? Mikor került 10% lélegeztetőre a szaros influenzától? Meg amúgy kórházba az emberek fele majdnem?


Mikor kellett dönteni egy kórházban hogy kinek adják a lélegeztetőt? Olaszországban a fiatal súlyos eseteket mentik meg, már amennyit tudnak... az időseket hagyják meghalni.

2020. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
szerintem az influenzához képest túl van fújva, hiába nem ugyanolyan, a különbség nem ilyen drasztikus, ugyanakkor ha nemzetgazdaságilag nézzük, valószínűleg sokkal jobban megérné az országnak az influenza ellen is jobban fellépni, sőt úgy általában az egészségügyre nagyságrendekkel többet fordítani, mert hosszú távon visszahozza az árát, csak szerintem itt most relatíve ellentmondásos a dolog
2020. márc. 11. 13:15
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

Minden paraméterében 20x nagyobb pusztítást végez mint az influenza.


Ha valami 2x egy nagyságréndsel nagyobb kárt okoz, azt pontosan 20x illik komolyabban venni.

2020. márc. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gungasam ***** válasza:

Igazad van! Túlspirázták ezt mindenhol. Az influenzában legalább ennyien meghaltak és arról senki nem írt egy sort sem. Az influenzától is azok haltak meg akik most a korona vírustól: az amúgy is időskorú vagy idült egészségkárosodásban szenvedők....

Az influenza járvány idején is roppant kevesen oltatták magukat mert az oltástól épp úgy féltek mint a járványtól...

Úgy tűnik mesterségesen szítják a lakosságban a pánikot, valósággal fenyegetik azokat akik nem pánikolnak.

2020. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!