Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti személy szerint mit gondolt...

Ti személy szerint mit gondoltok nagy baj lesz Magyarországon a koronavirus miatt?

Figyelt kérdés

Bármilyen hoszabb normális komment jöhet kíváncsi vagyok ki mit gondol.


Én idáig annyira nem foglalkoztam vele nem vettem komolyan meg sokan irták olyan mint egy influenza meg stb! De akkor mért zárnak be az iskolák ha csak szimpla influenza? Meg mért van olasz karantén alatt? Nem tudom mit gondoljak azt mondják nincs nagy baj semmi pánik DE a jelek meg nem olyanok. Emlékezzetek csernobilra... Ti mit gondoltok?


2020. márc. 14. 19:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem, de attól tartok, hogy igen.

Szerintem még elképzelni sem tudjuk, mi lesz itt 2 hónap múlva. Visszagondolva lesz érdekes, hogy most mit gondolunk.

2020. márc. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

A baj komoly, de főleg a gazdaságra nézve az. Sok bolt, cég vállalkozás húzhatja le a rolót, ezrek veszthetik el a munkájukat ha nem jön mentőcsomag vagy áthidaló hitel.


A másik gond, hogy nagyon durván leterheli az így is összeomló egészségügyet.


Ha csak 10 ezer beteg lesz, akkor 1000 ember kerül intenzívre, és jelenleg van 800 ágyunk, elvileg 2000 lélegeztető + 2000 altatógép ami teoretikusan 4000 súlyos esetet láthat el


Tehát a kapacitásunk 40000 ezer beteg.


...

Viszont az olasz eü már 2000 betegnél kezdett összeomlani, és nálunk már ez a 60 ember karanténban is káoszt teremt.


Innen kiindulva nagy a baj, jobb ha senki nem megy emberek közé a következő hetekben, aztán meglátjuk mekkora a jelenlegi fertőzöttség. A két héttel ezutáni szám mutatja meg, hogy jelenleg mennyi a fertőzött.

2020. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem itt csak a nyugalom és a türelem segíthet.

A pánik és gyűlölet még soha nem oldott meg semmit.


Mindenkinek aki ezt olvassa legyen szép napja/hete/élete.


;)

2020. márc. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
A pánik nagyobb kárt fog okozni mint maga a koronavírus.
2020. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
Ha továbbra is szítják a pánikot, akkor igen. Bár egyesek jót fognak keresni rajta. Ma délelőtt már nem működött a BKV utastájékoztató rendszere és a Sparból is eltűnt a műanyag hálóba csomagolt narancs.
2020. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

A pánik az egyetlen ami megakadályozza a járvány nagyméretű elterjedését.


Lásd: Olaszok nem pánikoltak, ugyan úgy kávéztak, spagettiztek, boroztak, fürödtek a tengerparton, karneváloztak, puszi puszi, Páperepúpi...


Most olyan járvány b...szott be, hogy évekre tönkreteheti az olasz gazdaságot. Az eü romokban, és zsákokban hordják a halottakat. Nem lennék annak az orvosnak a helyében aki mondjuk ilyen döntés előtt áll:


2 fiatal 3 középkorú és 5 idős szorul intenzív lélegeztetésre. Maradt 1 lélegeztetőgép.


Döntsd el melyik 9 ember haljon meg...

2020. márc. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%

Ismétlen, annak mi értelme van, ha valaki szétremegi magát, ahelyett, hogy megnyugodna és arra koncentrálna, ami a saját dolga?


Jobbat úgysem tehetsz! Hogy mi lesz a következmény? Majd kiderül. A most a lényeg.

Egész nap ezen rágódni. Jaj Úristen nincs gép a kórházban, jaj most mi lesz. Aki fosni akar, fosson én köszi inkább élvezem az életemet.

2020. márc. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mivel az olasz helyzet utan az allamok komolyan kezelik az ugyet igy szerintem nem jutunk el oda ahol ok most vannak, nem lesz nagy halalozas de a keves is fajdalmas. Viszont cserebe a gazdasag egyes agazatait erosen erinteni fogja.
2020. márc. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Inkább az ebola tört volna ki, az is jobb lett volna ennél a mocsok kovidnál!
2020. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak a mai nap folyamán 11 új fertőzött lett Magyarországon.

Igen, nagy baj van/lesz. Ami pedig a járvány lecsengése után jön, helyreállítani a gazdaságot, gyakorlatilag újraépíteni az országot, nem lesz könnyű sem azoknak, akik emberi veszteség nélkül megússzák, azoknak meg pláne nem, akik szeretteiket veszítik el a vírus következtében.

Szerintem mindenki aggódik valakiért, félt valakit. Én 47 éves, asztmás vagyok, mégsem magamat féltem elsősorban, hanem 68 éves cukorbeteg, szívvel műtött édesanyámat és 94 éves nagymamámat.

Mindenkinek jó egészséget kívánok. Vigyázzatok, vigyázzunk egymásra!

2020. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!