Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kinek van maszkja?

Kinek van maszkja?

Figyelt kérdés

Sajnos későn kaptam észbe és már egy jó ideje nem lehet maszkot találni sehol,nekem pedig nincs.

Ugyan nem járok sehova,homeoffice van, de az üzletbe le kell azért néha mennem.

Maszk nélkül merjek kimenni?

Nektek van,használjátok? Esetleg hol lehet még beszerezni?

35N


2020. márc. 16. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nem Budapesten élsz, akkor nem igazán kell aggódnod emiatt.

Ha mégis, akkor amíg nem tudsz szerezni maszkot (márpedig biztosan nem mostanában lesz új készlet), addig tartsd be az alapvető higiéniai elveket, és tarts egy minimum távolságot az emberektől. Amúgy ha egészséges vagy, nem kell túlparáznod.

2020. márc. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van de csak FFP1-es szóval elvileg nem ér semmit a korona ellen.
2020. márc. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs és nem is fogok venni.
2020. márc. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Leírták már nagyon sok helyen, hogy a maszk nem véd meg. A normál maszk arra jó, ha te beteg vagy, ne tüsszögj tele mindent.

Komolyabb maszkot, amit az orvosok, egészségügyi dolgozók használnak, pedig nem árulják.

2020. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs maszkom. Most én is home office-ban dolgozok, de 3 egészen mostanáig hogy jártál boltba? Tegnapelőtt is ugyanakkora esélyed volt elkapni valamit, mint most. Ne parázz ezen. Menj el boltba, aztán moss kezet.
2020. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy későn kaptál észbe. A vírus nem azért terjed, mert te személy szerint hordasz maszkot vagy nem. Itt nem te hibáztál, hanem azok, akik tonnaszámra vásárolták föl a maszkokat, hogy utána ebből nyerészkedjenek. Illetve a kormány, hogy nem reagált időben és nem bünteti meg őket. Ez rád semmilyen hatással nincs, legfeljebb később fogod elkapni a vírust. Ha nem horadsz maszkot, akkor annyi a dolgod, hogy távol tartod magad az idős rokonaidtól (amit egyébként is kéne). Ami szintén nem segít sokat, mert a postástól vagy a bevásárláskor nagyobb eséllyel kapja el.


https://www.youtube.com/watch?v=aNjpH5lBZ8w


Hongkongi kormány videót adott ki, hogy hogyan lehet házilag maszkot gyártani. 90%-os hatékonysága van, ami jobb, mint a semmi.

2020. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azert nem javasolt a maszk mert ha nem szoktal hozza nagyobb eselyel igazgatod a maszkot es viszed fel a virusokat az arcodra, mellesleg szemen keresztul is beviheto a virus szoval maszk es uszoszemuveg ami mar erne is vmit. Viszont az orvosok elol felvasarolta a sok okos orvosi maszkok egy nagy reszet igy veluk jol kiszurtak. Ha nagyon parazol, amit azert nem kene akkor varj magadnak egy maszkot vmi eros szovetbol es vegyel vmi szemuveget, Kinaban foleg ezt csinaltak karantenban amikor mentek voltba.
2020. márc. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs maszkom és én ráadásul nem is homeofficebe vagyok. Hidd el ha már kelleni fog nem az a maszk fog megvédeni.
2020. márc. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még nincs, de rendeltem (szűrőset, nem a sima sebészit), és elvileg szállítják (bár egy korábbi rendelésem 1 hónap után mondták vissza:( ). Remélem, ez megérkezik.

Ha itt is lenne a fiókba, még nem használnám, bár mi is itthon agyunk, és csak a legszükségesebb esetekben járunk ki. Azért remélem, ez a rendelés megjön.

2020. márc. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem van 5db amit patikában lehet venni. Régen vettem egy dobozzal, mert ciki felvenni a nagy légszűrős ipari maszkot, a nagy teljes álarcot meg nem szeretem mert az tényleg olyan komolyat szűr,hogy alig kapok levegőt.

Én arra gondoltam,hogy eldugott vidéki patikában ketesek maszkot..

2020. márc. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!