Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha koronavírusos tüneteim...

Ha koronavírusos tüneteim vannak, de anyagilag nem engedhetem meg magamnak hogy karanténba vonuljak 2-3 hétre, mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
háziorvosom javasolta telefonon hogy maradjak otthon az influenzás tüneteim miatt, de anyagilag ezt nem tudnám megoldani mivel ezzel el is veszíteném a munkám, és még a lakbérrel is el vagyok maradva 2 hónappal. Mit tudnék tenni ilyen helyzetben? Ezzel a néhány hét karantén miatt utcára kerülnék. Talán legjobb lenne hogy menyjek be dolgozni 38*-os lázzal és titkoljam amit a háziorvos javasolt? Ezzel ugye az összes kollégáimat meg tudnám fertőzni de legalább nem kerülök az utcára. Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?

2020. márc. 16. 16:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Felhívod a számot elmondod milyen helyzetben vagy és megoldják.
2020. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, és nincs olyan személy/családtag aki tudna támogatni
2020. márc. 16. 16:38
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Persze menjél be és fertőzzél meg magad körül mindenkit.

Tényleg csak ennyi eszed van???

2020. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Ha bemész betegen, megfertőzöl másokat a háziorvos tanácsa ellenére... akkor az súlyos testi sértés, ha meghal a beteg akkor gondatlanságból elkövetett emberölés.


Most még visszakövethetőek a gócok, és hamar lebuksz, mivel jelentetted a háziorvosnak.

2020. márc. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Lecsuknak és meg is oldódik a lakhatásod.
2020. márc. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Hívd fel valamelyik zöld számot.

De itt már nem csak rólad van szó!

Ha én lennék a kollégád, "véletlen" eltörném az egyik ujjadat, hogy biztos otthon maradj.

Tudod hogy amit csinálsz, az közveszélyeztetés?

Nem csak a munkatársaidról van szó, mert valahogy be is kell jutnod a munkahelyre.

Mivel albérletben vagy, és ott is nehézkesen megy a fizetés, gondolom tömegközlekedsz.

Hát, gratula!

2020. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha a háziorvosodnak nem szóltál volna...
2020. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%
Mondjuk ha nekem valaki véletlen eltörné az ujjam tuti biztos hogy véletlen eltörném az arcát :D
2020. márc. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Otthon maradsz a fenekeden, és kérsz majd munkanélkülit


Koronavírustól független úgy vágnálak pofán, ha bármivel megfertőznél, hogy a fal adja a másikat


Tavaly a kollégám elkapta a gyerekeitől az éppen aktuális szart, vagyis tudta, hogy fertőző

haza akartuk zavarni, nem ment, kórházi járóbeteg ellátásra járt... aztán elment a portugál ügyfelekhez, vagyis 4 repülőn ült

Az irodában 7/11 volt a megbetegedések aránya, gondolom a repülőkön is hasonló aránnyal sikerült végigfertőzzön mindenkit.


én az első tünet megjelenésekor orvoshoz mentem ... 42 ezer forintomba kerültek a gyógyszerek, de megúsztam 3 nap torokfájással (2 szett antibiotikum, aszpirin complex, orrcsepp megelőzésnek, maszk, kéz és légtérfertőtlenítő)

2 hétig maszkban (fél óránként csere) dolgoztam a folyosó végén elkülönítve és csak telefonon érintkeztem bárkivel. De nekem nem volt lázam, nem köhögtem. Az elkülönítés is inkább magam miatt volt, mivel mindenki szarabbul volt nálam az irodában. Projektmunka volt, nem tudtunk otthon maradni.


De hangsúlyozom, összes tünetem 3 nap enyhe torokfájás volt (szombat-vasárnap-hétfő) és el tudtunk szeparálni a többiektől.


Te viszont nem tudsz még maszkot sem húzni és tudod, hogy halálos kimenetelű is lehet a fertőzésed.

2020. márc. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Itt pár hete maszk nélkül bejött 39 fokos lázzal dolgozni és berosszult meló közben. Elaludt az asztalon.


Főnök úgy kivágta hogy a lábát se érte. Nagyon mérgesek voltunk. Kb 6-8 embernek adta át amúgy addig. Szerencsére csak sima köhögés influenza volt.

2020. márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!