Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az, hogy 24 órán belül sikerül...

Az, hogy 24 órán belül sikerült izolálni a koronavírust, miután Orbán Viktor Miniszterelnök felállította a kutató csapatot, az jó, vagy rossz időintervallum?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy amnerikában már tesztelik a vakcinát, szóval ez nem magyar ajátosság, hogy izolálni tudtuk, de erre lehetünk e büszkék, vagy ez semmiség világszinten?
2020. márc. 17. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmiség.
2020. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem mindenképp jó az intervallum, plusz persze,hogy büszkeség, Magyarország is képes erre! Ne hülyéskedj már! :-)

Gondolj csak bele, Mo-n is elérhető lesz- igaz évek múlva (?) - a védőoltás, és nem kellesz arra várnunk,hogy megkapjuk más külföldi országtól, méregdrágán! 💞

2020. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is így gondolom! :) Azt azért tudni érdemes, hogy nem könnyű elkülönített élő vírushoz mintákhoz hozzájutni, jelenleg kifogytak, szóval nem tudnánk dolgozni rajta jelenleg, ha nem sikerül izolálnunk. Amúgy sem baj, ha mi is fejlesztjük, mivbel az, hogy elkezdték a U.S-ben ( hozzáteszem, náluk szerintem nem ma kezdték és az se biztos hogy saját erejükből izolálták, lehet kapták a mintát) még nem jelenti azt, hogy a vakcina hatásos lesz, működőképes lesz a vírus ellen, valamint nem okoz e mellékhatásokat! Szerintem nagyon fontos nekünk is elkezdenünk rajta dolgozni, mert több szem többet lát ugyebár, és a Magyar tudósok lehet szegények, de NEM hülyék és simán hozzák a fejlettebb nyugati világszínvonalat!
2020. márc. 17. 21:09
 4/11 anonim ***** válasza:

#2, Ha nem értesz hozzá ne beszélj csacsiságokat.


Védőoltásgyártás nem így működik. Nem leszünk ezzel semmivel előrébb, csak maximum a vakcinakutatásért folyó versenyben.


Ha bármelyik ország vagy cég kifejleszti a vakcinát, onnantól kezdve licenszeli az egész világnak.


Nincs szűkség rá hogy mi is kifejlesszük.


Ez csak azért jó mert így itthon is tudnak vele foglalkozni. Kidolgozni protokollokat, kísérleteket tervezni, stb stb...

2020. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Így van, épp ezért nem egyszerű a védőoltáshoz hozzá férni,már holnap,ahogy valahol olvastam :) mert ugye a tesztelések...

Nem akarok okoskodni,messze vagyok én ettől, de reménykedjünk. Vigyázzunk egymásra!❤

2020. márc. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Már tesztelik. Több helyen is.


Viszont azt gyártásba is kell vinni. Tehát nyárra meglesz a tesztelt, validált humán kísérlet. Utána elő kell állítani sokmilliós kapacitást. Ebbe már a nagy gyógyszergyárak is beszállnak.

2020. márc. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#4, akkor viszont miért csinálják az egészet, ha kézbe kapnánk máshonnan? Egyes betegségek ellen nincs Magyarországon ellenszer, külföldre kell menni gyerekkel is!! Mert a magyarok nem tudták még kifejleszteni a vakcinát. Most erre talán igen. Tény, verseny lesz a gyógyszergyárak között is,de ha Magyarország készíti el a hatásos vakcinát,amit a WHO legyárt,akkor nem mi vagyunk előrébb???

Egyébként igen, önkénteseken már tesztelik Romániában is.

2020. márc. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ennyiből állt: Google: COVID Genome download
2020. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, itt mi ÉLŐ és MŰKÖDŐ vírusról beszélünk!
2020. márc. 17. 22:03
 10/11 anonim ***** válasza:

99% hogy nem a magyarok fogják elsőként a vakcinát kifejleszteni.


Kutatók játszhatnak vele itthon és ennyi.


Mi is építettünk egy víruslabort és elő tudunk állítani bármilyrn adenoasszociált vírust. Megrendeljük netről Addgene-től a plazmidot és legyártjuk. Ugyanakkor pl lehet a Penntől kész vírusokat rendelni, amit kihígítasz és már használod is.


COVID-et is lehet kutatási célra rendelni, csak most innentől már tudjuk mi is gyártani, (szaporítani) itthon és lehet vele szórakozni.


Ettől még biztos vagyok benne, hogy a vakcinát valamelyik cég kifejleszti és mi majd megvesszük. Esetleg majd több év elteltével lehet saját gazdasági okokból.

2020. márc. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!