Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért növekszik ilyen lassan...

Miért növekszik ilyen lassan a koronavírussal igazoltan megbetegedettek száma Magyarországon?

Figyelt kérdés

Azon töprengek, hogy vajon:


a) tanultunk az eddigi példákból, és a meghozott intézkedésekkel, és egyes emberek felelős viselkedésével (stayhome) sikerült elérni, hogy ne terjedjen olyan gyorsan, mint más országokban, vagy

b) valamilyen oknál kifolyólag (vagy mert nincs, vagy kevesen jelentkeznek, vagy nem tudom), nem végeznek el elég tesztet, és így az alacsony szám egy téves biztonság érzetbe ringat minket.


Tényleg érdekelne, ki hogy gondolkodik ebben a témában. Ne értsetek félre, tudom, hogy a 85 az valójában rengeteg, hiszen egy gyorsan, könnyen és láthatatlanul terjedő vírusról van szó. De más országokban általában 50 diagnosztizált beteg után ugrásokban haladt a dolog, szinte napról-napra duplázódnak a betegszámok.


Például:

Olaszország: 21 -> 79 -> 157 -> 229

Franciaország: 38 -> 57 -> 100 -> 130 -> 191

Spanyolország: 33 -> 58 -> 84 -> 120

Svájc: 30 -> 58 -> 93 -> 120

(Forrás: [link] - szinte bármelyik országot be lehet írni, és kiadja a statisztikáját.)


Nálunk ellentétben: 39 -> 50 -> 58 -> 73 -> 85



2020. márc. 20. 12:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Az átlagos magyar nem utazik annyit, nincs annyi turista?
2020. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg nem utazik. Jelenleg azok terjesztik akik külföldről haza jöttek. De mi a fenének jött haza pl Ausztriaból? Ne fogjátok arra, hogy nincs munka: ismerősöm kint van, nem jött haza, munkája nincs, de: az állam ad neki pénzt. Itthon nem kapsz ingyen pénzt és az eü is szarabb... szóval nem értem azokat akik rohannak haza tomegszamra...csam fertőzni jönnek..idióták...
2020. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Kevesebb tesztet végzünk, ezért kevesebb beteget találnak meg.
2020. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
4%

Nálunk sincs kelloen rend, mégis klasszisokkal fegyelmezettebbek vagyunk masoknal. Ezert.


Meg hat politika ide, vagy oda, szerintem a vezerkar sem teszi rosszul a dolgat.


Ha a lakossag meg jobban egyuttmukodo lenne, pikk-pakk vege lehetne nálunk es utana csak arra kellene vigyaznunk, hogy nehogy ujra felusse a fejet.

2020. márc. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
79%

biztos az is közrejátszik, hogy nem indult meg egy nagy horda külföldi magyar vissza Magyarországra, mint Romániában a románok... én itt élek, és mindenki fortyog, amiért a sok "dzsigoló" román visszajött "olaszból" meg "németből", és ami még rosszabb, elsumákolják a dolgot... nem egy konkrét esetről lehet hallani, hogy a hazaérkezett fertőzött volt, de épp' hogy az egész rokonságot végig nem csókolta míg elvitte a mentő...


a másik, hogy számomra úgy tűnik, Magyarországon gyorsabban is reagáltak: kábé egyszerre zártak be mindkét országban az iskolák, pedig akkor még Mo.-n fényévekkel kevesebb fertőzött volt, mint itt.

2020. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Egy népesebb országban a 100 200 300 400 olyan, mint nálunk a 10 20 30 40. De amikor nálunk 100 200 300 400 helyett csak 120 140 170 lesz akkor náluk is csak 1200 1400 1700 van, nem pedig 1000 2000 3000 4000. Egyszerűen más szakaszán (stádiumban) hasonlítod a két görbét össze.


21 79 157 igen, nálunk is így ment 2 7 15 nem pedig 1 2 3 4 5 6 7 8...

2020. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Kerdező Te biztos vagy benne hogy csak 85beteg van Magyarorszagon???

Szerintem már több 100!!

2020. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Alig tesztelnek.
2020. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Egyelőre Románia is hasonló ütemben növekszik, paradox hogy az elmúlt másfél hétben tömegesen vonultak haza nyugatról. Több mint 45000 vannak házi karanténban, és a fertőzöttek száma alig több mint 300. A napi növekedés 15-30.

Vagy nagyon működik ez a #stayhome vagy nem tesztelnek. Remélem az előző :)

2020. márc. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

ó, 6-os válaszoló, erre nem is gondoltam! bár nem tudom, nem értek ehhez, és még mindig itt van bennem az a furcsa érzés, hogy de attól még, hogy ők többen vannak, pl Pesten rengetegen megfordulnak minden nap (nem csak azok, akik itt élnek, az összes környező településről rengetegen járnak ide dolgozni), és nem teljesen értem, hogy miért terjed lassabban a fertőzés... de tényleg van abban valami, amit írsz.


7-es: nem mondtam, hogy 85 van. az igazolt esetekről beszéltem. ("Miért növekszik ilyen lassan a koronavírussal _igazoltan_ megbetegedettek száma Magyarországon?")


#2, hát igen. húgom Ausztriában él, eszébe sem jutna hazaindulni. én is nyugodtabb vagyok így, s bevallom, mivel a húgomról van szó, nem a köz biztonsága az első szempont számomra, hanem az, hogy maradjon ott, ahol több eséllyel jut normális ellátáshoz.


a többieknek is köszönöm szépen a hozzászólását.

2020. márc. 20. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!