Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki emlékszik még a 2009 es...

Ki emlékszik még a 2009 es H1n1 világjárványra? Akkor is voltak iskola etc bezárások?

Figyelt kérdés
23 voltam akkor de csak arra emlékszem, hogy mondták h új betegség meg nagyon kell vigyázni de semmi olyanra nem, mint ami most van...
2020. márc. 20. 22:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10-#11, Már lassan csak ketten maradtok akik homokba dugjátok a fejeteket.


Meg pár nyugger, aki "nem hisz benne" és kijárkál trécselni a padra.

2020. márc. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%

Én idősebb voltam, dolgoztam.Nem volt iskolabezárás meg ilyenek.Viszont 2009-2011 között a többmilliós megbetegedésből összesen 18.5 ezer ember halálát okozta(WHO szerint), főleg a fiatalok és krónikus betegségben szenvedő idős emberekét.3 év alatt.Úgy hogy a legtöbb megbetegedőt tudták kezelni és gyógyítani.(függetlenül attól, hogy szerintem aki ebbe vesztette el a rokonát, szerettét annak az volt a világon a legnagyobb veszteség).

Ez az újabb fajta viszont 274 ezer emberből 11 ezret ölt meg alig fél év alatt és nincs az az egészségügyi rendszer, ami bírná a napi akár 5000 megbetegedési számot úgy, 5000 betegből mondjuk 2000-3000 embernek légzésproblémái vannak, szóval oxigén,lélegeztetés kell nekik és semmilyen gyógyszer nem működik.Szerintem valahol itt kell keresni a magyarázatot.

2020. márc. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%

Annyira de annyira nem tudom felfogni hogy lehet ennyi idióta tájékozatlan ember a világon. Nem az a baj, hogy meghalnak az idősek (egyébként de az is baj, nekem élnek még pl szüleim), ha nem HOGY RENEGET BETEG SZORUL KÓRHÁZI ELLÁTÁSRA, ÉS EZT SEHOL A VILÁGON NEM BÍRJA AZ EÜ. Olaszországban a járvány gócpontjában hibatalos értékelés szerint 10,9.9 az eü és túl órázik minden orvos és nővér, nincs szabad lélegeztetőgép, minden hely betelt és napo jó pár száz halott van. Szerinted egy olyan nyomorult sz*rt nem érő eü vel mit csinálna a vírus itthon??? Mert NINCS ELÉG MASZK, FELSZERELÉS, pláne nem egy nagy járványra. Elég pár ezer megbetegedés és olaszország 2 leszünk. De nem csak nálunk van baj, mert egyetlen egy ország sem rendezkedik be arra, hogy mi van akkor ha jön egy járvány ami már pár ezer embernél vagy nagyobb országoknál pár tízezer embernél már taccsra vágja az eü-t.


Röviden:

-A halálozás is nagy, de nem az a baj, ha nem a kórházi ellátasra szorulók aránya k**va nagy.

2020. márc. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Hogyan hinnék benne ha nincs kijárási tilalom? Ha komoly lenne , lenne.


#11

2020. márc. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#15, Mert Orbán atyád még nem rendelte el... sajnos.


Napokra vagyunk tőle... és eddig nem túl bíztató. Már most 4 embert veszítettünk. Németeknek ehhez jó sok idő kellett és mennyi fertőzött.

2020. márc. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!