Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az alábbi maszkot ki lehet...

Az alábbi maszkot ki lehet mosni forró, szappanos vízben? Nem veszít a hatékonyságából? Alább a link.

Figyelt kérdés
[link]

2020. márc. 28. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet kimosni és újrafelhasználni.
2020. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
(Veszít a hatékonyságából)
2020. márc. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tuti, hogy újra felhasználom. Aranyáron van, már ha lehet kapni!
2020. márc. 28. 22:29
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy te hol élsz válaszoló??? Csak az érdekel, ki lehet-e mosni, vagy többet árt mint használ, ha mosás nélkül hordaná az ember. Ez speciális anyag.
2020. márc. 28. 22:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezek sokszor papírt tartalmaznak vagy aktív szenet vagy egyéb szűrőt, aminek a víz árthat. Én nem mosnám, inkább letörölném nedves törlőkendővel (annyi nedvességet még bír), vagy pár napig kitenném a napra.

Egyébként az oldal ezt írja: Minimum Order Quantity: 50000 pieces

Gondolom nem szeretnél 50 ezret rendelni belőle...

2020. márc. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jó ötlet a nedves törlőkendő, esetleg nedves szivaccsal... Egyébként nem innen rendeltem, illusztráció a fotó :)
2020. márc. 28. 23:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezek az FFP2 szűrők polypropilén anyagból készülnek és elektrosztatikus alapon működnek.


Eleve használni sem lehetne ha elázik, kórházban azonnal cserélni kell.


Emiatt én tuti nem mosnám ki, nem áztatnám be ethanolba, sőt még le se törölném... mert 300 nm-es legkisebb aerosolok kiszűrésére vannak készítve, és nyilván a mikroszerkezetnek nem tesz jót a forróvíz. Legjobb esetben száradás után nem tudsz benne levegőt venni rendesen... rosszabb esetben átengedi a porokat és aerosolokat.


Véleményem szerint többet ér ha 5-9 napig fertőző anyagként kezeled egy dobozban. Ugyanis ennyi idő alatt magától inaktiválódnak a vírusok. Illetve napra kitéve tényleg inaktivál sokat belőle már 30 perc alatt is. + Nem nyúlsz a belsejéhez levételkor...

2020. márc. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kimostam kézzel forró szappanos vízben - egy kis hígított domestos is került belem persze mosás után öblítettem - és száradás után kutya baja!
2020. ápr. 6. 22:00
 9/10 A kérdező kommentje:
*került bele
2020. ápr. 6. 22:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Látszólag kutya baja. De honnan tudod, hogy hogyan változott a szerkezete, mennyit változott a védőképessége?
2020. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!