Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A postaládába dobott újságok...

A postaládába dobott újságok is terjeszthetik a vírust?

Figyelt kérdés
Nálunk naponta 2-szer is megtömik a postaládát reklámújságokkal.

2020. ápr. 6. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

Nem. A postáson kívül más nem ér hozzá, de egy ideje valszeg ők is kesztyűt használnak - tekintve, hogy a veszélyeztetett kategóriában vannak.

De ha nagyon nem akarod fogdosni őket, akkor a vírushelyzet idejére kiírod a postaládádra, hogy nem kértek reklámújságot. A interneten amúgy is fent van a legtöbb akciós újság az áruházak/drogériák honlapján.

2020. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Amúgy ha kapnak 1 db kesztyűt egy napra.. szerinted mit ér? Ugyan úgy százmillió vírus tapad rá és keni szét mindenre. A maszk NEM védi meg az embereket, csak és kizárólag az adott használó keze lesz steril ha lehúzza. Minden mást bőven összefertőz vírussal. (Ha nem cserélgeti 5 percenként)...Főleg ha nagy eséllyel fertőzött. 1.1 millió kp nyugdíjat szállítanak ki.. szóval simán lehet fertőzött.


Újság menjen egyből a kukába.

2020. ápr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 maszk helyett kesztyűt akartam írni.


Tehát ha 1db kesztyűje van, az olyan mintha semmi nem lenme.

2020. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amúgy a gumikesztyű hasznáról van 2 tapasztalatom:


Első: még ennek az egésznek a legelején, amikor még nyitva volt minden, és itt a helyi cukrászda is, elmentünk a párommal mert annyira akart enni egy tortaszeletet. Eleve rengeteg eladó tolongott a pultban, többen mint amire szükség van itt, de mindegyiken volt kesztyű, megörültem, hogy milyen jó, figyelnek a higiéniára!

Csaj kirakta a tortákat, lehúzta róluk a celofánt, és amíg párom fizetett nála, az egyik szelet eldőlt a tányéron. Erre jött oda egy másik eladó, lazán beleköhögött a gumikesztyűs kezébe, utána ugyanazzal a gumikesztyűs kézzel megfogta és felállította a tortaszeletet.


Másik: helyi hagyományos kisboltban, az eladó ugyanazzal a gumikesztyűs kezével írja a jegyzeteit, telefon, adja ki a kenyeret és veszi el a készpénzt. Akkor vettem ott utoljára kenyeret, amikor ezt mind a szemem láttára csinálta végig...



De hogy a kérdésre is válaszoljak. Állítólag papíron 4 napig is életképes ez a kis g###ci, én félretenném, vagy kidobnám az egészet a francba. Nem ér annyit.

2020. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, papíron elég sokáig megmarad a vírus, én most ezért nem is viszem fel ezeket.
2020. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!