Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt orvos vagy esetleg...

Van itt orvos vagy esetleg gyógyszerész aki segítene nekem egy kérdésben?

Figyelt kérdés

Vizelet tenyésztés során mutattak ki baktériumot amire gyógyszert kell szednem, de nőgyógyászati szűrésen is mutattak ki baktériumot amire gyógyszer kell. Háziorvossal fel tudom iratni (szakorvost nem értem el), de nem tudom melyikre szedjem előbb a gyógyszert és mennyi kihagyással?

(Tudom hogy a háziorvost is kérdezhetném, de nem nagyon bizok benne korábbi tapasztalatok miatt)



2020. ápr. 9. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ugyanolyan hatóanyagú antibiotikumot írtak fel, gondolom ami e.colira jó
2020. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pont ez a probléma h nem jo ugyanolyan hatóanyagú antibiotikum, 2 különböző bakterium és más hatóanyagra érzékenyek. A vizeletembe pedig nem e. coli van..
2020. ápr. 9. 21:53
 3/15 anonim ***** válasza:
Milyen baci es milyen antibiotikumokat írtak fel? Egy gyógyszerész szerintem cssk onnan fogja tudni, hogy melyiket szedd. Én ugyan nem vagyok az, de nem hiszem h ezért uzenetben írnának. Azmntibiotikumnal lehet más neve, de közben ugyanúgy tud hatni
2020. ápr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Vizeletben klebsiella p., nőgyógyászati eredmény pedig ureaplasma, erre elvileg tetracyclin kell. Nőgyógyászati gond mar egy éve fent áll de most jutottam el oda h az orvos javaslata ellenére megcsinaltattam az STD szűrést, mert a tünetek egy éve megkeseritették az eletem és mindenki azt mondta kizárt h valami ritka kórokozó legyen mert fiatal vagyok...hát igazam lett. Mivel két külön orvosnál voltam a problémával és akkor még nem tudtam h pozitív lesz az eredmény így most fogalmam sincs melyiket szedjem előbb és mennyi szünetet hagyjak a két antibiotikum között, vagy van-e köztes megoldás...
2020. ápr. 9. 22:17
 5/15 anonim ***** válasza:
Mit írtak fel? És a tenyésztésnél meg szokták adni a rezisztenciát is, azt is jó lenne tudni.
2020. ápr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ciprofloxacint. És igen megvolt a rezisztencia vizsgálat is, annak alapján lett ez felírva a felfazasra :)
2020. ápr. 9. 22:45
 7/15 anonim ***** válasza:

A klebsiela pneumoniára elvileg Carbapenem-nek megfelelő gyógyszert írt fel az orvos.

Ez a veszélyesebb és legtöbb antibiotikumra rezisztens.

2020. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

"Amennyiben súlyos, vagy többféle kórokozó által előidézett fertőzésben szenved, akkor a Ciprofloxacin 1a Pharma filmtabletta mellett további antibiotikumokkal is kezelhetik."


[link]

2020. ápr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2020. ápr. 9. 23:09
 10/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, a leletre lettem volna kíváncsi, konkrétan arra, hogy a klebsiellat fogja-e a tetraciklin, de általában fogja. Orvosként meg az a véleményem, hogy ne kombinálj! A tetraciklint kell szedni, a ciprot, felejtsd el.
2020. ápr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!