Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PROSZTATA -- VÉSZHELYZET --...

PROSZTATA -- VÉSZHELYZET -- vizelet ELAKADÁS esetén mit tehetek?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy nem jutok orvosi ellátáshoz. Hogyan pótolhatok egy katétert? Barkácsboltban vásárolt szilikon csővel...

#vészhelyzet #prosztata megnagyobbodás #vészhelyzet orvosi műhiba #házilagos kezelés
2020. ápr. 12. 09:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Persze, jo lesz, csak torold at alkohollal.


Szerinted? Surgossegi.

2020. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Ugye ezt most csak poénnak szántad?

Ilyen esetben akármelyik urológián fogadnak, ügyelet kell hogy legyen minden eü. szakrendelőben.

2020. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Férfiaknak a katétert orvos szokta felhelyezni. Ha nem tudsz pisilni, az elég akut probléma, el fognak látni, úgyhogy menj be szépen a sürgősségire..és meséld el nekik, hogy sgy barkácsboltban vásárolt szilikon csövet akartál feldugni magadnak, nem árr, ha kioktatnak kicsit...
2020. ápr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Miért ne jutnál orvosi ellátáshoz, főleg (élet)veszélyes helyzetben? A kórházakban a kontrollvizsgálatok vannak szüneteltetve, hogy ne álljanak hegyén-hátán az emberek a sorukra állva. Vagy szerint a mentő sem jár, és a kórház zárva van, mert kijárási korlátozás van?
2020. ápr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Barkácsbolt sincs nyitva ma, úgyhogy jobban jársz, ha inkább a sürgősségire mész.
2020. ápr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Remélem ezt csak kamu kérdésnek szántad mert ne haragudj de nagy ökörséget mondtál. Menj orvoshoz húsvét vasárnap van sürgősségi ez nem játék.
2020. ápr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ne akarom elmesélni az egész történetet, de nincs Magyarországon TB biztosításom. Külföldön van, de oda nem tudok kijutni és ott is stoppolták az egészségügyi ellátást. Itthon Magyarországon akartam magamat megoperáltatni egy fizetős magánklinikán, mert a magyarországi operációs technika 70 éves és súlyos utólagos szövődmények léphetnek fel.PL. ÉLETHOSSZIG TARTÓ PELENKÁZÁS. A budapesti magánklinikát bezárták, az ottani orvos leráz, és még egy receptet sem hajlandó kiírni.Én eddig kb. 8 orvossal voltam kapcsolatban és rá kellett jönnöm hogy egyik sem figyel rám igazán, nem tájékoztatott, és bajokat is okoztak. Persze a pénzt zsebre vágták.

A helyzet az hogy azért kellene egy szilikonos csövet feldugnom, hogy az esetleges vészhelyzetet elkerüljem. Eddigi tapasztalataim szerint előfordulhat, hogy nem hajlandók ellátni, vagy egyszerűen azt mondják hogy ha hozok katétert akkor ők azt felhelyezik. Ez már meg is történt egy magánorvosnál 2 napja. patikában PRÓBÁLTAM HOZZÁ JUTNI, DE AZT MONDTÁK MONDJAM MEG MILYEN TÍPUS MERT ŐK NEM ÉRTENEK HOZZÁ.Én nem akarom a húgyhólyagba feldugni csak egy kicsivel feljebb mint a prosztata mert valószínűleg ott van a teljes elzáródás.Ezt is az orvosoknak köszönhetem mert mielőtt meg nem műtöttek másodszorra vesekővel addig még úgy ahogy működött a vizeletleadás.

Hangsúlyozom nem szórakozásból kérdeztem a dolgot meg nem azért hogy egyesek gúnyolódjanak, hanem vészhelyzeti egérutat akarok magamnak biztosítani hogy az orvosnak nevezett pénzéhes érdektelen sintérektől valamennyire függetleníteni tudjam magam.Ezen senki se döbbenjen meg hogy ezt írom. Eddig ez a saját tapasztalatom. Pénzem elfogyott, itt állok kiszolgáltatva ezeknek a bűnözőknek. Olyan válaszoljon aki érti problémáét, és tud tanácsot hogy hogyan csináljam ha eljön a végszükség és mindenki beint...Igazából bemegyek s sürgősségire de ott azonnal másik katétert akarnak majd betenni ami nem oldja meg hosszútávon a gondomat. Nekem az kellene hogy ne rakjanak fel azonnal katétert, adjanak valami antibiotikumot néhány napra valót amivel megkisértem a sorsot hátha visszaáll az eredeti helyzet, hogy megindul valamennyire a vizelet, de ebben az orvosok nem partnerek, mer nincs biztosításom, és nem is tudok kötni mert az EU betiltotta a kettős biztosítást.

2020. ápr. 12. 09:48
 8/24 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nincs biztosításod, el kell látniuk. Az életeddel játszol az ilyen házi barkács életmentő beavatkozásokkal. Majd ha felsérted magad és elfertőződik, majd élvezheted a magyar kórházak bentlakásos vendégszeretetét is, mire felépülsz belőle.
2020. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Még csak annyit, hogy pénzem elfogyott, már a magánorvosokat sem tudom kifizetni. Mint már mondottam gyógyszert nem adnak a sürgősségin, a biztosítás hiányára hivatkozva. Az újabb katéter csak újabb fertőzést okozhat. Jelenleg hogy elmúlt a 14 napos Ciprinol kúra, látható a vizeleten hogy újra vagyok fertőződve és kellene újabb vizelet mintavétel , mikrobiológiai elemzés és gyógyszer, de ezt megtagadják ez tuti...
2020. ápr. 12. 09:59
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Rendben megértjük a helyzeted és sajnáljuk, hogy ilyen negatív tapasztalataid vannak.

Ez akkor azt jelenti, hogy EU-ban van biztosításod? Csak, mert akkor sürgősségivel ellátnak itthon is. A vizelet elakadás akut probléma, akut megoldás kell rá és éppen ezért a gyógyszeres kezelés nem jöhet szóba, rögtön katéterezni fognak akárhová mész, vagy műteni, attól függ mi okozza az elakadást.

Ha napi 3-4 katéterezős vagy, akkor meg tudnod kell milyen katéter, illetve orvosnak kell ezt indikálnia és a megfelelő sterilitások mellett elvégezheted magadnak is.

Én még amúgy mindig nem értem, hogy neked mi az alapproblémád. Most hirtelen észleltél elakadást, vagy ez mindig is probléma volt? Eddig ez hogy oldódott meg?

2020. ápr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!