Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy egyszeru tbc szuro rontgen...

Egy egyszeru tbc szuro rontgen kimutatja a kikezeletlen tudogyulladast?

Figyelt kérdés
Nem reg voltam tbc vizsgalaton mivel egyik kollegam tbcs volt es az egesz cegnek kotelezo volt menni hogy megelezzuk a bajt.. arra lenne kivancsi hogyha az a fajta rontgen kimutatja ha a regebben lett volna tudogyulladasom es nem kezeltem ki? Sokszor voltam beteg kohogtem de nem mindig mentem orvoshoz...es elegge faj a hatam meg a mellkasom mar egy ideje ... az orvos a tegnap azt monndta h nincs semmi bajom csak elaludtam de oszinten meg sem vizsgalt rendesen...azert gondoltam hogyha mar volt rontgenem nem reg akkor valoszinuleg ha lett volna baj szoltak volna az orvosok ugye?
2020. ápr. 15. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alap szűrőkép csak egy 10x10-es méretű. Nem biztos, hogy látszódik rajta.

A rendes 35x35-43-as méretű képen jobban látszódnak ezek az elváltozások.

Egy régi gyulladás maradványai attól még előfordulhat, de azok nem okoznak panaszt.


Úgyhogy a kérdésedre a válasz attól függ, hogy mekkora képet csináltak. Egyébként ha új volt a gép akkor rendes nagy felvétel, de ha régi volt, akkor a kisebb készült

2020. ápr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, valóban fontos az, hogy milyen gépen készült és milyen felvétel. Sajnos az a helyzet, hogy látszódhat is meg nem is a régi lezajlott tüdőgyulladás, de ezt röntgennel nem senki sem egyértelműsítené, főleg, mert nem mentél vele orvoshoz és nem is lett diagnosztizálva. Ha valami elváltozást látnak, akkor eleve vagy visszahívnak kétirányú mellkas röntgenre nagy filmesre, vagy ha úgy ítélik meg, akkor CT.
2020. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!