Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Áramütéshez hasonló érzés a...

Áramütéshez hasonló érzés a fej mozgásainál?

Figyelt kérdés

Ritkán jelentkezik, kb.néhány havonta ez a tünet, hirtelen fordítom a fejem valamelyik irányba és mintha megcsapna az áram, a nyakamtól kiindulva összerándulok, aztán néhány másodpercig érzem még a hatását.

Nem mondanám hogy zavar, mert elég ritkán jelentkezik, de kíváncsi vagyok mi okozhatja, más is tapasztalt már ilyet? Gondolom valamilyen idegi probléma állhat a háttérben, de provokálni nem tudom a fájdalmat, váratlanul szokott jelentkezni.



2020. ápr. 16. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Tippelni tudok csak, de nekem úgy hangzik, hogy az ideget összecsípi valami, valószínűleg csont. Az, hogy miért csak ritkán jelentkezik valószínűleg azért van, mert bizonyos módon kell, hogy begörcsölve legyenek az izmaid, hogy összehúzzák úgy a csontjaidat, hogy azok pont elszorítják az idegedet.


Több infó:

Szóval úgy döntöttem, hogy utána nézek, mert nem akartam hülyeséget mondani, és elvileg van egy olyan dolog, amit úgy hívnak, hogy Lhermitte's sign ami gondolom Lhermitte jelei lehetnek magyarul. Ez elvileg egy neurológiai dolog, alapvetően nem veszélyes, de jele lehet más problémának. Az MS-esek (szklerózis multiplex) 16%-ában előfordul ilyen.

Alapvetően nem kell kezelni. Nyújtással, masszázzsal, meditációval (magyarán lazítással) segíthető, hogy ne jöjjön elő gyakran (de ez neked nem probléma).

2020. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Utánaolvastam ennek a Lhermitte jelnek, és elvileg gerincferdülés is okozhatja, szóval valószínűleg ez a probléma forrása.
2020. ápr. 16. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!