Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi köze egymáshoz az ir-nek...

Mi köze egymáshoz az ir-nek és a vércukorterhelésnek?

Figyelt kérdés
A terheléssel nézik meg hogy inzulinrezisztenses vagyok e?

2020. ápr. 16. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos, az inzulinrezisztencia a cukorbetegség "kapuja"...
2020. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem.
2020. ápr. 16. 22:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó esetben a terhelésnél nem csak a vércukorszintet, hanem az inzulinszintet is nézik.


Az inzulinrezisztenciának az a lényege, hogy a szervezetednek nagyon sok inzulint kell termelnie, hogy a sejtek hajlandóak legyenek felvenni a vérből a vércukrot. Tehát ha a cukoroldat ivása után nagyon magasra emelkedik az inzulinszinted, de a vércukorszinted csak nehezen megy vissza a normálisra, akkor megállapítják az inzulinrezisztenciát.


A másik lehetőség az, hogy ugyan a vércukorszinted nem megy le, de nem is termel normális mennyiségű inzulint a szervezeted, hanem csak kevesebbet, valamilyen okból. Ez a 2-es típusú cukorbetegség, aminek az oka az, hogy a hasnyálmirigy elfárad és már nem bír annyi inzulint termelni.


Dióhéjban persze. Nem vagyok orvos, és a rövidség érdekében sem írtam le minden részletet.

2020. ápr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez alapján amúgy már azt is megértheted, miért diéta és fogyás az IR terápiája. A fogyás azért kell, hogy a sejtek hajlandóságát növeljük a cukorfeltételre. Ugyanis ők egyszerűen azért nem akarják a cukrot felvenni, mert már dugig vannak vele. Ugyanezért jó a mozgás.


A diéta meg részben a fogyáshoz kell, részben meg azért (a glikémiás indexre figyelve), hogy elkerüld a nagyon magasra ugró vércukorszintet és az ezt követő óriási inzulintermelést. Mert mindkettő ellened dolgozik.

2020. ápr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!