Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van közöttünk gyermekorvos?...

Van közöttünk gyermekorvos? Kislányom tegnap elesett, púp lett a fején sok pici bevérzéssel. Véleményre lenne szükségem!

Figyelt kérdés
Gyermekorvos véleménye kellene, fején lila púp.

#fenék #Lila púp
2020. ápr. 18. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Már tegnap be kellett volna vinned a sürgősségire. Indulj, ne itt idétlenkedj!
2020. ápr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aj szegény:( Nem vagyok orvos de mindenképpen el kell vinni orvoshoz! Ki tudja nem kapott e agyrázkódást?
2020. ápr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem gyermekorvosunkkal telefonon ő mondta hogy ne vigyem be ha csak nincs hanyas,szédülés..stb..vagy nem furcsa a viselkedése..mert azt mondta lehet meg se nézik.
2020. ápr. 18. 09:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az esés után volt eszméletvesztése vagy hányás, akkor azonnal irány a sürgősségi! Ha nem, de agyrázkódásra gyanakszol, végezd el a következő neurológiai teszteket (nem tudom, hány éves, ha nagyon kicsi, akkor nem mindet fogod tudni megcsináltatni): világíts be mindkét szemébe elemlámpával, és figyeld meg, hogy mindkét pupillája azonos mértékben szűkül-tágul. Kérd meg, hogy kövesse az ujjadat mindkét szemével, majd külön-külön az egyik szemével a másik szem letakarása mellett. Aztán álljon egyenesen, tárja ki oldalra mindkét karját, érintse meg az orra hegyét becsukott szemmel az egyik, majd a másik kezével. Menjen végig egy vékony csík (pl. szőnyegszegély mentén) egyenesen nyitott szemmel, majd csukott szemmel. Ha nem tapasztalsz semmi furcsát, pl. szédülés, bizonytalanság, stb., akkor az jót jelent, de folyamatosan figyelni kell az állapotát. A következőkre figyelj: indokolatlan álmosság, elesettség, fényre nem reagáló pupilla, elmaszatolt beszéd, hányás, émelygés, zavart viselkedés. Ha gyanítod, hogy lehetett nagyon enyhe agyrázkódása, akkor ágyban kell tartani, sajnos elég sokáig, legalább egy, de inkább két hétig. Ha enyhe agyrázkódása volt, és nem fekszi ki, később krónikus fejfájása lehet! Sajnos ilyenkor a telefonozás, tabletezés sem jó (kicsi képernyő), ha nagyon nehezen bírja, inkább tévét nézzen egy keveset.(Anyósom tanácsai, aki orvos, bár nem gyerekorvos).
2020. ápr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2és fél éves.. nem volt eszméletvesztés,hányás sem,viselkedése is a régi.a pupillait néztem jól reagálnak egyformák.beszéltem azóta a sűrgösségivel azt mondták bevihetem megnézik .
2020. ápr. 18. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!