Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat ilyen jellegű...

Mi okozhat ilyen jellegű vállfájdalmat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen okok állhatnak potenciálisan a következő tünetek mögött, és valaki tapasztalt-e már hasonlót.

Tehát egy erős vállfájdalomról van szó, amely a jobb vállamnál jelentkezik. Pihentetve nem fáj, hanem akkor, amikor a karomat kinyújtva, oldalra kitartva felemelem, és a tenyerem lefelé néz. Ha máshogy tartom a kezemet, akkor nem. Néha, időszakosan, rövid ideig jelentkezik egy erősebb fájdalom (gyulladás?), amely a legkisebb mozdulatra, sőt pihentetve is kínoz, de a fönti mozdulat elvégzése közben elviselhetetlenül. most is ez történik. Kisugárzik az alkaromba és a kezembe. A csuklómban, pontosabban az orsócsont végénél különösen érzem.


Jó ideig nem jut el az ember most egy ilyennel kivizsgálásra, így ha valakinek lenne ötlete/tapasztalata, azt hálásan megköszönném!


Szép napot!



2020. ápr. 28. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Periartritis humeroscapularis. Befagyott váll szindróma. Évek óta van nekem is,hol jobb,hol rosszabb. Engem vizsgáltak is, lehetne műteni de egy vállműtét nagyon kockázatos, maradandó mozgáskiesés is lehet a vége,így lebeszélt róla a doki. Steril gyulladás, spontán elmúlik,ha nagyon elviselhetetlen írnak rá gyógyszert. Én szedtem rá esetileg diclofenakot, az nyilván hosszútávon nem opció. Sima fájdalomcsillapító is jó volt rá akutan (apranax volt nekem a legjobb) aztán ha enyhül pár nap után akkor már nem kell. Meg nyilván kímélni kell olyankor.
2020. ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az első, nekem is volt. Én mondjuk szteroidot kaptam rá injekció formában, ennek két éve, azóta szerencsére nem fájt. De bármikor visszatérhet. Tornával erősítheted a környéki izmokat, nekem a doki azt mondta a rossz tartás miatt van. Volt mikor öltözni nem tudtam a fájdalomtól. jobbulást neked.
2020. ápr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Befagyott váll. De nálam a szteroid sem igazán használt.

Óvatos torna, és baromi sok idő.

2020. ápr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. ápr. 28. 19:46
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az is lehet, amit az előzőek írtak, bár ez inkább az impingement syndroma jellemző tünete, de ehhez orvos kellene, és hát igaza van az egyik válaszolónak, hogy műteni csak a legvégső esetben és nem is sokan szeretnek vállműtéthez hozzáfogni, eléggé speciális.
2020. ápr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a Nicoflex krémet. Melegvíz ,melegvíz,hotwater,heisswasser,vruca voda,forró víz,forró víz.
2020. máj. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Van rá speciális gyógymasszázs, és gyógyfürdő is jó.

(Egy gyógymasszőr.)

2020. máj. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!