Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kórházban voltam, elkaphattam...

Kórházban voltam, elkaphattam a vírust?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok és asztmás. 2 napja asztma rohammal bevittek a sürgősségire, ahol már feküdt bent koronavírusos beteg. Nem mertem bent maradni,saját felelősségre távoztam. 6 órát feküdtem egy koronás emberrel egy légtérben. Van mitől félnem? Elkaphattam? Távozáskor 14 nap karantént kértek tőlem és az első tünetek jelentkezésekkori visszatérést...
2020. máj. 1. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos erre nem tud senki pontos választ adni. Lehet hogy igen, lehet hogy nem.

Nem egy példa volt arra, hogy valaki elkapta de a családtagjai meg nem, pedig jóval több időt vannak/voltak együtt mint 6 óra.

Aszta miatt mondanám azt, hogy azért figyeldd magad de ne essünk át a ló túloldalára.

2020. máj. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Reménykedj, hogy nem!


Örülök, hogy kiírtad a történetedet! (Nem is tudtam, hogy SAJÁT FELELŐSSÉGRE ELENGEDNEK EMBEREKET!)


Akkor nem is annyira rossz ez a helyzet, bizonyos mértékig álhírek juthatnak el hozzám az internetről.


Ui: most jön a tömeges tesztelés időszaka - és bár úgy tudom, hogy nem kötelező a mintaadás, DE ERŐSEN AJÁNLOTT - mindennap "parázok" egy kicsit...

2020. máj. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy diagnosztizáltan koronavírusos beteggel beraktak egy légtérbe? Kicsit nehezen hihető történet. Ha mégis így volt biztos elmesélném néhány újsagírónak.
2020. máj. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Több dolog is van ebben, ami furcsa.

Ha valakiről tudják, hogy koronavírusos kórházban, akkor elkülönítik rögtön és az adott helyszínt fertőtlenítik.

Ha ez valamiért utólag derül ki, akkor nem engednek haza, hiszen eleve veszélyeztetett vagy, és rajtad is kell tesztet végezni meg az összes dolgozón és ezt szintén követi egy fertőtlenítés és az adott beteg elkülönítése.

Az, hogy te hazamész, mert nem mersz bent maradni, teljesen indifferens, mert nem az határozza meg, hogy elkapod-e.

2020. máj. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok.


Azon kezdtem el gondolkozni, hogy az asztma vajon mennyire érinti a tüdőkapacitást? Milyen szoros összefüggés van a kettő között?


Ui: lázad gondolom nem volt (hőemelkedésed sem lehetett,) másképpen talán nem engedtek volna el..

2020. máj. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég kamu sztorinak tűnik. Regisztráltan koronás beteggel maximum másik koronás beteget raknak egy légtérbe. Ha mégis így lett volna nem jutott az eszedbe szólni, hogy ez így nem oké? Másrészt 2 hét karantént nem kérnek tőled hanem a hatóság kiragaszt egy piros fecnit az ajtódra hogy karanténban vagy és még ellenőrizni is kimehetnek. Jobban kitalálhattad volna a történetet ha már ennyire unatkozol
2020. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!