Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Én látom rosszul a helyzetet...

Én látom rosszul a helyzetet a korona virus kapcsán?

Figyelt kérdés

Dióhéjban:~1000 ember meghalt,magyarországon a virusban,~5000 igazolt beteg volt,az elhunytak 75% 65 éven felüli volt...

(Én is Március 16 óta 2 hetente járok csak ki)

De kérdezem én:Az elmúlt 2 hónapban a leállások miatt hányan haltak meg rákban,vese leállásban,öngyilkosságban?!?....Illetve én látom rosszul hogy egy "sima téli-tavaszi" influenzába többen szoktak bele halni...

Erről senki nem nyilatkozik!

(Illetve hiába enyhül a karantén más betegség fóbia miatt képtelen kimozdulni és segítséget igényelt/igényelne)

Egéségügyiseket is szivesen meghallgatunk



2020. máj. 12. 13:32
A kérdező szavazást indított:
Felesleges volt a karantén
Népriogatás
A korona virus veszélyes
A többi betegségre is koncentrálhattak volna
38 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Utólag okosnak lenni könnyű. A mostani helyzet szerint igen, túl lett tolva. De akkor annyi infó volt, hogy Olaszországban és Spanyolországban naponta több százan haltak meg. Ha most fordított helyzet lenne, és enyhébb intézkedések mellett a halottak több(száz) szorosával kellene számolnunk akkor is ezt mondanád? Nem.

Én azt gondolom, hogy többé-kevésbé arányos volt az orvosszakmai fellépés. Egyedül a hirtelen ágykiürítésekkel (36ezer üres ágy) és a 8000+ lélegeztetőgép beszerzéssel nem értek egyet. Az ágykiürítéssel azért nem, mert ahogy pár nap alatt meg lehetett csinálni parancsra ugyan úgy meg lehetett volna csinálni akkor is pár nap alatt, ha elszabadul a járvány. A 8000+ lélegeztető géppel meg azért nem értek egyet, mert (ha minden jól megy) soha sem lesznek bekapcsolva.


Én nem ezt csináltam volna. A 65 éven felülieket karanténoztam volna a fiatalabbakat meg hagytam volna élni, dolgozni. Többségük enyhe tünetekkel átesett volna az egészen az idősek meg biztonságban lettek volna akkor is.

2020. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Se az 1000, se az 5000 nem helytálló. A halottak száma még 500 sincs, a fertőzötteké 2000 sincs.

Teljesen értelmetlen volt a leállás, valóban sokkal többen halhatnak meg a kezeletlen akármijükkel, vagy vizsgálatok híján fel nem tárt betegségük által, vagy öngyilkosságban az anyagi helyzetük miatt és még sorolhatnám.

A nagy reprezentatív tesztelés felénél járnak és eddig összesen 2 db pozitívat találtak, 9 ember meg a tesztek alapján már átesett rajta. Gondolom észre sem vették, mivel akkor az előző statisztikába lennének. Vihar a biliben.

2020. máj. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%

Az van, hogy ezt a vírust még nem ismertük, ijesztő volt az olaszországi helyzet (azután lett itt is veszélyhelyzet kihirdetve, nem olyan hiperszuper az egészségügy, hogy ne omlott volna össze, ha hirtelen tömegeket kell ellátni). Aztán kezdjük megismerni, kutatják, vannak elméletek, nálunk miért nem okozott akkora galibát (pedig vannak renitensek még most is), bejött a képbe a BCG oltás jelentősége egyik lehetséges okként, ami nálunk kötelező, az olaszoknál nem, viszont nálunk sincs minden korosztály beoltva (nálunk 1954 óta kötelező az újszülötteknél).

Nem gondolnám, hogy feleslegesek voltak az intézkedések, ha azt nézzük, hogy nem akartunk kockáztatni egy ismeretlen vírussal szemben. Viszont figyelhettek volna a többi ellátásra jobban.

2020. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Senki sem látja jól. Először is, csak azokat a lázas betegeket vizsgálták, akiknél légzési, légúti panaszok voltak. Akik egyébként már akkor más okból kifolyólag voltak lázas betegek (pl. sebláz, kanyaró, skarlát stb.), azokat nem vizsgálták koronavírusra. A lakosság egészét nem vizsgálták, mert sajnálták a pénzt (ami feltehetően nem is állt rendelkezésre), és kéthetente sem végeztek ismételt vizsgálatot. Így tehát lehettek olyanok, akik tünetmentesen átvészelték. Magyarán, tudományos igényesség szinte teljes mértékben hiányzott. Az viszont igen valószínű, hogy a maszk viselése, a rendezvényi stb. csoportos események letiltása jelentős szerepet játszhatott.
2020. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Az a baj, hogy senki se számolt utána, hogy pl. Olaszországban, vagy Spanyolországban a lakosságra nézve hány százalék volt az, akik most meghaltak. Még az 1%-ot se érték el, kiszámoltam az április közepei adatokkal.

Daganatban tavaly majdnem 9 millió ember halt meg, a szezonális influenzában is több tízezer ember hal meg éves szinten pedig annak még oltóanyaga is van, mégse rendelik el a maszk és kesztyű viselését.

Teljesen túlgondolták a dolgot, korlátozták az emberi szabadságjogokat, sehol se hirdették azt, hogy jó lenne az immunrendszeredet is erősíteni, hogy esetleg tünetmentes maradj.

És lám csodát, csak azoknak lett most is tünete, akik nem 100%-osan egészségesek, hanem volt valami alapbetegsége, vagy gyenge volt az immunrendszere. Mindig így van. Csak az lesz beteg, aki arra fogékony.

2020. máj. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

"Először is, csak azokat a lázas betegeket vizsgálták, akiknél légzési, légúti panaszok voltak."

Igen, de látszik a mostani országos tesztelésből, hogy elenyésző a fertőzöttek száma a lakosság számához viszonyítva.

2020. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
20%
Én is így látom
2020. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Az olaszországi helyzetről meg már elég régóta tudni, hogy gyakorlatilag minden halottat, akiben megtalálták a koronavírust, covid-ban elhunytnak könyveltek el statisztikailag, ezt az ottani főorvos nyilatkozta és a szokásos influenzajárvány miatt már eleve 91%-os telítettségű volt a kórházuk a sok idős beteg miatt, tehát nem kellett sok, hogy "túlcsorduljon".
2020. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

Oké, csak normál esetben nem tudunk arról, hogy mi szokott lenni más országban, mert nem vagyunk érintettek, hogy tudjuk, nem érdekel, nem járunk utána, nem ez a dolgunk, nem ez folyik a csapból is. Mondjuk úgy, hogy egy kicsit mindenki beszart, hogy mi lesz. Viszonylag kényelmesen élünk, nincs háború, nincsenek nagy járványok, nem vagyunk hozzászokva ilyen problémákhoz, egyeseknek a legnagyobb tragédia az életében, ha kevés lájkot kap egy fotóra (jó, ez már a ló másik oldala, de akkor is van ilyen, ez 20-30-40-50... stb évvel ezelőtt elképzelhetetlen volt). Most már nincs akkora para a vírus miatt, viszont bejöttek a képbe más, járulékos problémák, gazdasági nehézségek, bűnözés... például.

Nálunk is van már információ arról, hogy nem volt kiugróan magas a halálozások száma, más évek hasonló időszakához képest.

2020. máj. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Abszolut túltolták. Lehet, hogy könnyű utólag okosnak lenni, de vannak, akik már 6 hete is okosak voltak és ezt mondták. Pl én :)

Sajnos elkezdődött egy egymásra licitálás, hogy melyik ország zár be előbb ezt-azt, aztán szinte mindenki beleállt a kérdésbe és naponta szintet léptek. Így aztán 2 hét alatt el is fogyott a muníció (már csak a kijárási tilalom maradt volna), úgyhogy most 100x akkora esetszámnál szépen hátraarc, idióták. Közben szépen sikerült kivégezni az oktatást, az eü-t és a gazdaságot. Bizonyára megérte.

A hatalom persze amúgy szeret komoly képpel sajtótájékoztatni, válságtanácskozni, meg intézkedni, nálunk még katonásosat is játszani, meg a Kedves Vezető komoly képpel megtekinteni, így aztán legalább kiélhették ezt.

Az ugye megvan egyébként, hogy több ezer használhatatlan lélegeztetővel vártuk/várjuk a nagy "rohamot": [link]

2020. máj. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!