Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan, hogy hepatitis B...

Van olyan, hogy hepatitis B gyorsteszt téves eredményt mutat? Esetleg levofloxacin szedése miatt lehet pozitív?

Figyelt kérdés

Tüneteim nincsenek. Olyan helyzetbe kerültem, hogy csinálhattam tesztet. Kíváncsiságból megcsináltam, bár biztos voltam benne, hogy negatív lesz. Pozitív lett. Megcsináltunk mégegyet, az is pozitív lett. A környezetemben nincs számon tartva ilyen beteg, nem szúrom magam. Lehetséges, hogy a teszt téves eredményt mutat? Vagy pedig azért, mert levofloxacint szedek 5 napja, okozhatott ilyen májgyulladást?

Holnap megyek vért leadni, de másra sem tudok gondolni...esetleg valakivel történt hasonló?

20/L



2020. máj. 12. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit nézett a gyorsteszt, ellenanyagot vagy antigént? Ha ellenanyagot, akkor védett vagy (mivel be is vagy oltva), ha antigént, akkor lehetsz fertőzött. Ha megírod, milyen gyorsteszttel néztek meg, megírom, hogyan kell értelmezni az eredményt.
2020. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Antigént...nem vagyok beoltva sajnos.
2020. máj. 12. 17:25
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A 14 éves korodban esedékes kötelező hepatitis B oltásokat nem kaptad meg? Miért? Akkor tényleg érdemes egy vénás vérvizsgálatot végeztetni HbsAg, aHbc is, hacsak lehet. Azért a gyorsteszt nem mindig pontos.

De ha HbsAg pozitív ÉS antiHBc pozitív is leszel, akkor tényleg fertőzött vagy, tünetmentesen is. Van ilyen. Akkor is hepatológus, azonnal!

2020. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!