Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegséget idézhetett...

Milyen betegséget idézhetett elő eddig a rendszeres alkoholfogyasztás? 18L

Figyelt kérdés

Minden akkor kezdődött, amikor gondoltam egyet, és kivettem a szüleim szekrényéből a borosüveget. Akkor voltam 12 éves, és egyből rákaptam arra a melankólikus állapotra. Azóta 6 év eltelt, és már nem elég egy üveg bor, mint annó. Sőt... 2 is kevés szokott lenni. De ezt a témát nem is firtatom, nyilván most nem ez a bajom.


1 éve mindennap iszom. Kb 1,5 liter bort, de valamikor vodkázom, abból csak 3-4 dl-t iszom. Az elmúlt hetekben észrevettem, hogy le vagyok lassulva, nehezen gondolkodom, és a beszédem is mintha zavart lenne. Úgy értve, hogy nem jutnak eszembe a szavak, gyakran elfelejtek dolgokat, és néha akkor is mintha részeg lennék, amikor nem iszom, vagy alig iszok. Nem értek dolgokat, ha beszélnek hozzám, nem fogom fel, amit közölni akarnak velem. Bár kiskoromban is voltak kommunikációs nehézségeim, most mintha fokozódtak volna ezek. Nem tudom, milyen hatással van rám az alkoholizmusom, de furán érzem magamat mostanában.


2020. máj. 20. 19:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2020. máj. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

Mit lehet erre mondani?

Ha ez valoban igaz, egy no eleve fele annyi alkohollal bir el, mint egy ferfi. Ez ferfinak is becsuletes adag.

Hol a pszichiater, az addiktologus?

A kornyezetednek nem tunik fel? Gazdag szulok is nezik, mire megy el a gyerek penze.

Minden ilyen esetben azonnal segitseg kell. Az alkoholizmusnak van elozmenye, egy lelki problema. Az is megoldasra szorul, de az abbahagyas szinten.

2020. máj. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Most komolyan alkoholista lettél 18 éves lány létedre? Gyönyörű, gratulálok!
2020. máj. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Igyekezz letenni nagyon hamar tönkre teszed magad, főleg 12 éves korod óta... Én depressziós vagyok toltam én is rendeseb de csak 7végén 3 üveggel de kóláztam olykor... Nekem alapból a szervezetem nem kívánta már egy idő után a testem mondta h állj ebből elég volt... Nem kívántam és nem ittam, sírtam helyette vagy csak bambultam. Hidd el nem lesz jó főleg ha napi szinten iszod.

Szr családom van, nincs senkim. Egyedül vagyok senkire nem számíthatok, csak munka haza alvás számla befizetés ennyi az életem...

2020. máj. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Tudom nem az én dolgom,de gyűlölöm teljes szívemből az alkoholistákat. Csak 1évvel vagy idősebb nálam, de már 6éve nem tudsz leszokni... Nagyrészt ezek alapján a szüleid hibásak. De már nagy vagy! Én elmennék orvoshoz ahelyett,hogy itt próbálnám kideríteni. Macera ,félő nem fognak az orvosok kecsegtetni jó hírekkel lehet az is,hogy nem úgy beszélnek veled ahogy illik (kéne). Kifogod bírni! Az egészséged a tét, fiatal vagy még előtted az élet. Ne törődj ebbe bele! A fájdalom nem arra van,hogy elviseld. Pszchiológushoz is elmennék a helyedben. (Nem feltétlen veled van a baj)Gondolom normális életre vágysz,akkor tegyél érte
2020. máj. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%
Először is menj el egy vervetelre és hasi UH-ra. Ha lett is valamilyen károsodás, fiatal vagy ha most valtoztatsz jo eséllyel regeneralodik a szervezeted, mar amennyire lehet. Aztán mérlegeld magadba h le tudod e tenni egyedül vagy segítség kell. Gondolj arra h az életben sok új megoldandó helyzet lesz, ami kezdetben lehet túl nehéznek tűnik, de olyan nincs hogy ne oldódna meg valami, mások is túlélik ezeket az akadályokat neked is menni fog, de ne az alkohol legyen a megkuzdesi strategiad. Sok sikert és kitartást!
2020. máj. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Választ nem kaptam, csak kioktatást... Nem fogom letenni a piát, tök fölösleges.
2020. máj. 20. 20:42
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Mire számítottál? Ha ilyen tüneteid vannak az orvos és a pszchiologus a jó megoldás. Simán lehet az alkoholtol! Ugyan miért lenne felesleges? Fiatal vagy, tényleg így akarsz meghalni? Fel akarod adni? Így? Bármikor újra lehet kezdeni! Bízunk benne,hogy menni fog, de neked kell megtenni az első lépés. Ha ez kell én el is kisernélek orvoshoz meg ott lennék melletted 17l. Csak elkell dönteni mit akarsz. Azért utálom az alkoholistákat,mert apám is az. Tönkretette az életét es az alkoholt választotta helyettünk. Tudom,hogy szenved. Azt is,hogy neked is nehéz. De muszáj lépni!
2020. máj. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
Ja és ha tovább iszol csak rosszabb lesz
2020. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem senki nem oktatott ki. Én is csak leírtam, hogy 7végén napi 3 üveg is elment.

Tudod ha már itt tartunk xar ám jópofizni a munkahelyen h krva jól vagyok meg vigyorogni közben pedig belül halott vagyok és legszívesebben eret vágnék csak nincs hozzá bátorságom.

Attól h bebódulsz a piától nem oldódik meg a probléma nem tudom feltűnt-e...

2020. máj. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!