Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívbeteg vagyok vagy csak...

Szívbeteg vagyok vagy csak hipochonder?

Figyelt kérdés
Tegnao edzettem egy jót. Amúgy pánikolok amikor fizikaliga edzennem kéne mert már régóta azt hiszem hogy szívbeteg vagyok. Csakhogy most este nem nagyon tudtam utána felkelni olyan gyengének éreztem magam. És ma reggel is iszonyat gyengének erzem.magam.emeett valamiért mintha nyelni és levegőt venni is nehezebb lenne. És mindig be van feszülve a nyakam. Sport után kicsit jobb volt. És maponta többször érzek gombóc érzést a torkomban. Nagyon sokszor olyan furcsának érrzékelem a külvilágot. Ez hipochondria vagy szívbezegség?

2020. máj. 29. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Egyértelmüen hipochonder vagy. (Mellesleg szerintem már igen sokszor feltettél hasonló kérdést, meg több kivizsgálás is negatív volt, szóval törödj bele, hogy nincs semmi bajod)
2020. máj. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sokan szeretik hypochonderezni a másikat, de egyébként elég sokan panikbetegek. Ez a jelenlegi "rohanó", mindennek meg kell felelni életmódnak köszönhető.

Relaxaciot szoktak ajánlani, erdojarast, kicsit több én időt. Ha erre sem javul, akkor esetleg pszichologus, és így tovább.

De ha szivbetegnek érzed magad, akkor miért nem vizsgaltatod ki magad, H kizárd?

2020. máj. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg annyival kiegeszitenem, hogy az orvoslásban van olyan szó, hogy "szomatizacio", pszichés problémák esetén merül fel. Ilyenkor nincs szervi problema, csupán valamilyen lelki megterhelés okozza a tünetek megjelenését.
2020. máj. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Voltam már kivizsgálásom, elkg meg szívultrahang de nem találtak semmit.
2020. máj. 29. 07:56
 5/8 anonim ***** válasza:

2-3-as: a kérdezö átlagban két-három hetente megkérdezi ugyanezt, leírja, hogy mindenre kivizsgálták, minden eredménye negatív, ennek ellenére "ragaszkodik" ezzez az elképzeléséhez, hogy szívbeteg.

Már többször leírták neki, hogy keressen fel pszichológust, esetleg pszichiátert, mert nem testi, hanem pszichikai problémája van.

2020. máj. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó kérdező, köszönöm szépen a felvilágosítást, de úgy tudom ez egy olyan oldal ahol bárki bármit megkérdezhet akarhányszor.
2020. máj. 29. 11:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Elöször is a szabályzattal ellenkezik ugyanazt a kérdést többszrö feltenni. Szóval a "bármit" megkérdezhet még igaz, az "akárhányszor" viszont nem.

Másodszor, ha az elözö kérdéseidre már leírta mindenki, hogy nincs szívbajod, csak valami pszichikai problémád, az nem változik akkor sem, ha még 500-szor kiírod ugyanazt a kérdést!

2020. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, bár könnyű mondani, de a stresszes élettől van, és amit írtál, ez hipochondria. Szakorvoshoz kérj beutalót, és vizsgáltasd meg magad. Ne szorong, próbáld leküzdeni azzal, amikkel szívesen foglalkozol.
2020. máj. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!