Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztencias van itt...

Inzulinrezisztencias van itt aki segitene?

Figyelt kérdés
Miket lehet enni és mikre kell figyelni? Orvos kb semmit nem mondott csak hoGy Hm fogynia kellene ...miközben épp azért vizsgáltattam ki magam mert hónapokig sok mozgás és diétával sem fogytam ....

2020. máj. 31. 19:00
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, érdemes lenne naplóba írni, hogy mit eszel meg nap folyamán. Mindent, a nasikat is. Ezen kívül javaslom, hogy keress fel magánban egy dietetikust aki segít összeállítani egy rendes étrendet. Amit tanácsolni tudok, hogy a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, fehér kenyér, péksütemény tésztafélék, cukor, messze kerüld el.
2020. jún. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Azért itt kérek segítséget mert a magan orvos nekem nem fér bele anyagilag.Tapasztalatokat várok másoktól aki így él,hogy oldható ez meg.Fehér kenyeret elhagytam, cukor is lecserélve.
2020. jún. 1. 06:10
 3/43 A kérdező kommentje:

Leginkabb az érdekelne,hogy a valóságban hogy oldják meg olyanok akik családra főznek tehát nem külön,és nincs lehetőség több félét.

Össze vagyok eléggé zavarodva, a család kompromisszumkepes ha nem is mindent de bevallaltak

Hogy egy részét csináljam úgy ahogy én ehetem.De olvastam,hogy aki nem beteg és mindig cukor helyett edesitos dolgokat eszik az olyannak ez árthat!!

Akkor meg ottvagyok vele,hogy nekem igaz jobb de 4 embernek meg ártok vele akik a családom ?

2020. jún. 1. 06:14
 4/43 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálataid voltak? Ha valóban ir-ed van, akkor a fehér lisztet, cukrot teljesen el kell hagyni.
2020. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Terheléses cukor vizsgálat vérvétel hormon vizsgálat


Cukrot már lecseréltem edesitőre az volt a legkönnyebb, ami nagyobb gondot okoz az a kenyér és más drágább hozzávalók.

2020. jún. 3. 10:45
 6/43 anonim ***** válasza:

A családodnak sem lesz semmi baja ha a fehér lisztet lecseréled teljes kiőrlésűre vagy a tésztákat teljes kiőrlésű tésztákra, vagy ha jázmin rizs helyett basmati rizst teszel eléjük. Kerülni kell a krumplit, helyette mehet pl bulgur (hasonló nekem nagyon a tarhonyához).

Köretek legyenek ezek, na meg sok zöldség párolva vagy sülve ( végső esetben a mirelit is megteszi ).

Én nem hallottam még olyat hogy aki egészséges, annak árt ha cukorhelyettesítőt eszik, de mindenesetre attól hogy családod többi tagja eszik cukrot attól neked nem kell.

Cukor helyett az eritritet ajánlom, pl kávéba vagy teába.

2020. jún. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz a más drágább hozzávalók alatt? Ha leírnád mi okoz gondot, egyszerűbb lenne segíteni.
2020. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Nincs lehetőség külön főzni,5en vagyunk egy háztartásban ,és ebből kettő pàrom szülei,idősek,az új módi kajákat nem eszik meg.A teljes kiőrlésű tészta az ment de főzeléket kicsit másképp csinaltam,nos senki nem ette meg.Alkalmazkodnunk kell egymáshoz, ami eddig elég nehéz.

Nekem eddig tényleg nagyon jo viszonyom volt anyosekkal ,nem akarom hogy egy ilyen piszlicsàré dolgom mint a kaja vesszünk össze.

2020. jún. 3. 10:51
 9/43 A kérdező kommentje:

A zöldségek gyümölcsök drágák 5főre. Én eddig sokshor a gyereknek vettem csak ilyesmit magunknak megfelelt az olcsóbb egyszerűbb étel.

Nem bírnám ki ha magamnak költsék extra dolgokra a többiek meg egyék az olcsot.... :(

2020. jún. 3. 10:52
 10/43 anonim ***** válasza:

Írd le hogy mit főzöl egy héten.

A főzelékből habarás/rántás előtt veszel ki magadnak, és külön besűrűsíted magadnak zabpehely liszttel vagy teljes kiőrlésűvel. De az is jó, ha semmivel nem sűrűsíted be, hanem botmixerrel sűrűsíted egy kicsit. Annál jobb, ha csak te eszel így. Megveszel egy csomag bulgurt vagy basmati rizst, a család elé oda teszed a sima jázmin rizst vagy krumpli pürét, magadnak meg csinálsz egy kis adag bulgurt vagy basmatit.

Ha rántott húst csinálsz, magadnak csak tudsz egy pár szelet húst máshogy panírozni, nem??!

Fasírtba ugyanúgy tehetsz sima zsemlemorzsa helyett szárított teljes kiőrlésű kenyeret, talán a család észre sem veszi, ha igen akkor magadnak kavarsz be néhányat külön.

Levesekben nem eszed meg a tésztát, vagy készítesz más lisztből magadnak galuskát. Gyümölcslevesből mersz ki magadnak, és cukor helyett eritritet teszel bele.

Nem tudom mit értesz azon hogy drága a zöldség? Gondolom eszik a család paradicsomot, hagymát, répát, nem? Ezeket megpárolod és mehet krumpli meg tészta helyett. A lényeg hogy hús mehet, a köret nem mindegy.

Egy kis kreativitás, kevesebb kifogás (bocs, nekem úgy tűnik hogy csak panaszkodsz hogy nem tudod megcsinalni) és igenis tudsz máshogy enni mint a család többi tagja.

Tudni kell ezzel a betegséggel nemet mondani a cukros üdítőknek, meg a krumplis tésztának, tortának és az otthoni sült sütiknek, ha egészséges akarsz maradni, és elkerülni a cukorbetegséget.

Sokak szemében ez úgy tűnhet mint egy divat, mármint így étkezni. Gondolom nálatok is ez a helyzet, mert úgy érzem tartasz attól, hogy anyósod mit szól ehhez. De miért lényeg ez? Attól hogy te máshogy eszel, miért lesz másabb a kapcsolatotok? Ha meg ettől megorrol rád, hát orroljon! Amíg ezt nem tisztázódik le a fejedben, addig biztos nem is fogsz átállni. A döntés a tiéd.

2020. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!