Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laparoszkópos epeműtétnél...

Laparoszkópos epeműtétnél átnézik a többi hasi szervet is? Mennyi eséllyel vennének észre esetleg egy vastagbél daganatot?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam korábban, hogy ilyenkor áttekintik a hasi szerveket, egyúttal diagnosztikai szerepe is van a műtétnek. Nem csak a kifejezetten diagnosztikai célú laparoszkópiánál, hanem műtéteknél is megnézik a többi hasi szervet, pl. gyomrot, májat, beleket, női szerveket. Nemrég átestem ilyen epeműtéten, de nem mondtak utána semmit, hogy bárhol eltérést láttak volna. A szobatársamat szintén epekővel műtötték és neki elmondták, hogy találtak egy kisebb miómát a méhén. Az érdekel elsősorban, hogy súlyos elváltozást, pl. daganatot a beleken vajon észrevettek volna így? Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

2020. jún. 2. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

NEM, csak azt a területet, ami összefügg a mütéttel.

Másrészt a vastagbél daganatot csak a bél belsejében lehetne látni, érre való a béltükrözés.

2020. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"találtak egy kisebb miómát a méhén"


Azt valószínűleg a műtét előtti hasi ultrahang vizsgálatnál látták.

2020. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. A műtéti beavatkozások célirányosak.
2020. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Orvostanhallgatóként kameráztam pár laparoszkópos epeműtétnél és az elején mindig körbenéztünk a hasüregben, a belső női nemi szervek körül is, megnéztük, van-e folyadék a Douglas-üregben, stb. Ugyanakkor így ránézésre nem feltűnő minden elváltozás, a vastagbéldaganatot is szerintem csak előrehaladottabb stádiumban lehet látni a hasüreg felől.
2020. jún. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Örülök, hogy szakértői hozzászólást is kaptam. Sejtettem, hogy így van, de azért titokban reménykedtem, hogy megúszom a vastagbél tükrözést.
2020. jún. 2. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!