Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a különbség vérvételi...

Mi a különbség vérvételi eredményen a monocita% vagy limfocia % és monicita# vagy limfocita# eredmény között? Mit jelöl a százalék és # jelzés? Ha a százalék magasabb lett picit a normálisnál a # meg nem az hogy lehet?

Figyelt kérdés
Pl. Moncita% picit magasabb de a monocita# meg teljesen normális még csak nem is súrolja a határt pont középen helyezkedik el a normál értektartományon belül.

2020. jún. 8. 13:40
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Moncita nincs, csak monocyta. De valójában az a különbség, hogy másfajta fehérvérsejt.

A # jel szerintem, hogy nem készült el, vagy nem tudom. A % meg, hogy százalékban adja meg.

2020. jún. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen. Elírtam bocsi. Persze azt tudom hogy a lipfocita meg monocita más típusu feherversejt nem is ez volt a kérdés hanem hogy mindkettőnél volt megadva szazalékos és # érték. Nem értem mi a kölönbség a % és a # között. Mert monocitánál a # tökéletes a % meg nahyon picit magasabb.
2020. jún. 8. 14:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az abszolút szám az egyik, tehát hogy egysegnyi térfogatú verben hány db van abból a típusból. A másik, hogy az egyes típusok az összes fehérvérsejthez képest hány %-ot tesznek ki. Ha kicsit eltér a kvalitatív, nincs feltétlenül jelentősége.
2020. jún. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Áh értem. Köszi nagyon :)
2020. jún. 8. 15:17
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Na igen, #3-as meg is válaszolta.
2020. jún. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!