Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Patikában kapható sarokpuhító...

Patikában kapható sarokpuhító vagy puhító kenőcsnek mi az összetétele?

Figyelt kérdés
Vásároltam fél éve egy patikában úgynevezett sarokpuhító kenőcsöt, ugyanis Neutrogena kézkrém nem volt. Ezt ajánlották helyette. Helyben készítik, ha jól tudom, éppen ezért egy szimpla fehér tubusban volt, amin semmi sincs feltüntetve, mindössze csak kézírással szerepel ennyi, hogy "puhító", egy ráragasztott papír vinyettán. Érdeklne az összetétele, ugyanis egy másik betegségem, ami szintén bőrbetegség volt, elmúlott tőle. Ez a másik betegség ekcéma volt, ami a lábfejemen jött ki kb 5 évvel ezelőtt. Eleinte nem nagyon foglalkoztam vele, próbálkoztam mindenféle kenőcsökkel, hátha elmúlik. Nem múlt el, egyre nagyobb lett, egyre csúnyább, egyre jobban viszketett. Végül csak elmentem a bőrgyógyászatra, felírtak rá egy kenőcsöt. Nevére nem emlékszem, de lilás tubusban volt. Azzal kenegettem egy éven át, javulás alig-alig mutatkozott. Végül elfogyott a kenőcs, akartam újra venni a patikában, de kiderült, csak receptre adják. Egy ideig nem hazsnáltam semmit, és ekkor ismét, gyors ütemben romlani kezdett, pár hét, és ismét nagyon viszketett. Ekkor jobb hijján kipróbáltam a puhító kenőcsöt, amit éppen akkor vettem a száraz kézbőrömre. Már a második vagy harmadik használat után észleltem, hogy hevésbé viszket. Folytattam a kúrát, és hetek alatt enyhe javulás mutatkozott. Végül néhány hónap elteltével észrevehetően egyre csak javult az ekcémám, és szinte már sosem viszketett. Fél év elteltével teljesen meggyógyult, csak egy enyhén barnás folt maradt utána, de még a szőrszálak is újra megjelentek a kezelt felületen, holott korábban teljesen eltűntek onnét a sok vakarás és a kémiai égés hatására, amit a régebben találomra alkalmazott kenőcsök okoztak.

2020. jún. 10. 09:51
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!