Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hőemelkedés, végtagfájdalom,...

Hőemelkedés, végtagfájdalom, de nem vagyok levert?

Figyelt kérdés

Tegnap délután lett fura, hogy a végtagjaimban kicsit nyilaló fájdalmat érzek. Megnéztem a hőm, 37.3 volt. Éjszaka is tartotta, nem lett több, de megizzadtam (az agynemure azert nem utott at) ha betakaróztam. Reggelre lecsökkent a normál 36-os tartományba, délután újra 37+. De ami furcsa, hogy a hőemelkedésen és a végtagfájdalmakon kívül nincs semmi bajom. Nem vagyok levert, ma túrázni voltam, nem vagyok extrán fáradékony és alig bírok nyugodtan megülni az ágyban. Nincs köhögés, torokfájás, orrfolyás, hasmenés, semmi más.


Szóval hogyan is van ez? Akárhányszor voltam beteg, levertnek éreztem magam, semmihez se volt erőm. Van valakinek tippje?


2020. jún. 13. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A végtag fájdalom akkor lép fel, amikor a csontvelők termelik a védekezéshez szükséges fehérvérsejteket. Az enyhe hőemelkedés is erre utal.

Talán csak egy enyhe fertőzésen estél túl, amit a szervezeted könnyedén legyőzött.

2020. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy valami komoly bajom van?
2020. jún. 13. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. 37,3 a láz non plusz ultrája. Ne röhögtess már!!!
2020. jún. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem. Épp azt írtam, hogy semmi komoly bajod.
2020. jún. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hőemelkedés és a végtagfájdalom tünetei lehetnek számos dolognak, például vírusfertőzés, bakteriális fertőzés vagy akár egyéb gyulladásos folyamatoknak. Fontos figyelni a tünetek alakulását és további esetleges jellemzőket, például szokatlan fáradtságot vagy bármilyen egyéb változást az állapotodban.


A testhőmérséklet ingadozása természetes lehet, különösen, ha például aktív voltál a túrázás során. Azonban, ha a hőemelkedés és a tünetek továbbra is fennállnak vagy súlyosbodnak, érdemes lenne orvoshoz fordulni. A részletes orvosi vizsgálat segíthet kideríteni az okokat, kizárni fertőzéseket, és szükség esetén elkezdeni a megfelelő kezelést.


Ne hagyja figyelmen kívül, és legjobb, ha konzultálsz egy egészségügyi szakemberrel, aki segít pontosabb diagnózist felállítani és szükség esetén kezelést javasolni. Az önálló kezelés helyett az orvosi segítség a legbiztonságosabb megközelítés a tünetek értelmezéséhez és a megfelelő intézkedések megtételéhez.

jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!