Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A párom 20 éve cigizik és...

A párom 20 éve cigizik és egyre rondábban köhög. Volt mellkas CTje és krónikus bronchitise van. Most mi lesz?

Figyelt kérdés

Csúnyán köhög, köpetet is ürít. Napi 1-2 doboz elmegy neki, 38 éves. Bele vagyok betegedve, most várjuk az első babánkat és nem képes letenni. Nem akarom hamar elveszíteni, és a gyereket is jó lenne ha látná felnőni. Magasvérnyomása is van.

Folyton ezen idegeskedem, nem akarom hogy baja legyen.

Mit tegyek?


2020. jún. 13. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő nem akarja letenni, akkor semmit. Csak a vita lesz belőle. Folyamatosan, finoman tartsd nyomás alatt, érvelj a halállal, az a legkeményebb. Sajnos ez szenvedélybetegség, de azok közül a legkönnyebben letehető. 3 hét után enyhül a nikotinéhség, 2 hónap és sokkal jobban fogja magát érezni. Kedvesen noszogasd!
2020. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Őszintén, ha a babátok születése miatt sem akarja letenni, te nem fogsz tudni semmit csinálni ez miatt. Neki fontosabb az, hogy bagózzon, meg lehet le se tudná tenni, ha akarná is.

Azt nem tudom mennyire súlyos ez a betegség ami van, hány éve van neki hátra, de önálló akarat nélkül nem fogja letenni ez 100%. :/


Mindenesetre remélem jól fog menni az első babátokkal minden :)

2020. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Íma,az Ístenhez.
2020. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Bocs, de amíg nem szokik le a cigiről, nem vágtam volna bele a babaprojektbe. Eleve nem is fiatal. A gyereknek is lehetnek olyan betegsége, ami az egész életét tönkreteheti, plusz 10-15 évesen temetheti majd az anyját.
2020. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha bármiről leakar szokni az ember, akkor annak belülről önmagából kell jönnie.


Nem olyan könnyű lejönni róla, ne felejtsd el, mert Minden embert másképp érint a cigaretta függőség, ami nem csak nikotinból áll. (Sokan elfelejtik azokat a szép titkos adalék lanyagokat, azok a finomak! Nyami!)


Általában, általam hallott történetekből tudom, ha leszokik valaki xy dolog miatt (csecsemő, nő, stb) amivel az addig tart, ameddig a kapcsolat, vagy csak egy ideig.


Utoljára ismétlem: nem lesz egyszerű dolog. Ne erőltesd.

A leszokás sem lesz egyszerű.

2020. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudsz mit csinalni ha őt nem érdekli. Ne aggodj még húzni fogja jo pár évig akar évtizedig csak egyre rondábban fog köhögni. Ha a lakasban is bagózik én elvalnék mert nem veszelyeztetném sem magam sem a babat. Adhatsz neki ultimatumot is csak valoszínű a cigit jobban szereti mint teged meg a gyermekét. :( sajnallak szívből.
2020. jún. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg próbald rabeszelni az e cigire. Az legalabb nem büdös
2020. jún. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha őt nem zavarja,hogy köhög és a baba sem elég ok rá,akkor annyira nincs mit tenni.Hihetetlen,hogy mit lehet szívni azon a büdös vacakon,az mindössze biztos,hogy lassan és fokozatosan kell róla leállítani.De ehhez amúgy elsősorban akarat és elhatározás kell.
2020. jún. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!