Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A barátnőm herpeszét elkapom...

A barátnőm herpeszét elkapom úgy is, ha akkor csókolózunk, ha épp nem jött ki neki?

Figyelt kérdés
Egyáltalán az emberek hány százalékának van ilyen fertőzése? Nem zavar, de egy videó kapcsán elkezdett érdekelni a dolog. Olyan ez amit amúgy a társkeresés során illene elmondani, vagy tök mindegy úgyis mindenkinek van?

2020. jún. 21. 21:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem. A herpesz akkor fertőz, ha a kis hólyagocskái felszakadnak. A folyadék fertőz. VISZONT: szájherpesz átterjed intim tájékra is orál szex esetén! (Még mindig a kifejlődött, látszó herpeszre gondolva)

Százalék arányt nem tudok. Azt én is hallottam, hogy aki ezzel a vírussal megfertőződik, ha legyengül az immunrendszere, újra kiüthet. Nem tudom ez mennyire van tudományosan alátámasztva, vagy már meghaladott.

Az intim herpesz vírus más, csak rokona a szájon keletkező herpesz labialisnak, illetve az övsömört okozó herpesz zoosternek, Mindegyik ki tud ütni más testrészen, ha kontakt érintkezés történik.

2020. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!