Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi az oka az állandó magas...

Mi az oka az állandó magas vércukorszintnek?

Figyelt kérdés
Kaptunk ilyen kis mérőt és apukám reggelente méri és ilyen 15 körüli a cukorszint,de szerinte ez normális mert már 10 éve ilyeneket mér. Én olvastam hogy ez valami betegség se szerinte nem mert jól van
2020. jún. 25. 08:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
60%
Kora reggeli mese? 10 éve 15 körüli éhgyomri cukor....és még jól is van.
2020. jún. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%
Úgy hívják, hogy cukorbetegség. Attól, hogy jól van, még roncsolódik a szervezete. Látásromlás, esetleg vakulás, végtagamputáció... Ilyesmik várnak rá hamarosan, ha nem figyel oda.
2020. jún. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
1. Miért ne lenne jól? Mit kéne éreznie?
2020. jún. 25. 09:05
 4/30 anonim ***** válasza:
80%
Az éhomi 15ös vércukorszint cukorbetegségre utal. A felnőttkori 2-es típusnak nincsenek olyan markáns tünetei, mint a gyerekkori nak. De károsítja a szemek ereit, ami vakságot okoz. Károsítja a vesét, rosszul gyógyulnak a sebek, felülfertőződnek, ezért jön az amputáció, szívinfarktus is sokkal nagyobb eséllyel alakul ki, mint egyébként. Szóval nem venném félvállról a dolgot, hanem diabetológus szakorvost keresnék. Különben apu nem éri meg az unokák születését.
2020. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Semmit se kéne éreznie, pont ez benne az alattomos... Ez egy ilyen betegség: különösebb tünete nagyon sokáig nincs is, mégis kezelni kell.

[link]

2020. jún. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
76%

Úristen. Reggel 15?? Az nagyon durva.

Nekem is pont ennyi volt a vércukorszintem amikor cukorbeteg lettem. Bár én fiatalon, tizen évesen. De ez a lényegen nem változtat. Orvos, de azonnal! Meg akar halni apád vagy mi??

2020. jún. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Cukorbeteg.

Egyáltalán nincs rendben. A kezeletlen cukorbetegség elég csúnya dolgokat tud okozni. Jó lenne, ha 10 után végre foglalkozna vele. Irány az orvos.


5: Nem a konkrét értéket érzik, hogy mikor meg fel, vagy le. De a cukorbetegségnek pont nagyon tipikus tünetei vannak. Gyakori vizelés, szomjúság, fogyás.

2020. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
A reggelente méri mit jelent? Éhgyomorra méri? Úgy kéne. És ha úgy is tényleg 10 fölött van, akkor érdemes lenne orvoshoz mennie...
2020. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Cukorbetegségnek hívják. Jdővel lesznek tünetei de akkor már visszafordíthatatlan a szervezet karosodása. Orvoshoz kéne mennie minél gyorsabban. Ha nem akar latasromlast meg a végtagjait elveszíteni stb
2020. jún. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Hát meglepett amiket mondtok, evés előtt 10 kb utána 15 most is néztük... Szerinte a stressz miatt ilyen és hogy akkor emiatt nem olyan baj ez. Most majd fahéjat és citromot fog enni, azt olvasta az leviszi a cukrát..
2020. jún. 25. 10:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!