Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A colitis ulcerosa gyógyitható?

A colitis ulcerosa gyógyitható?

Figyelt kérdés
Akár magyarországon akár külföldön?Tud rá valaki gyógymódot vagy hallot már róla vagy csak kezelni lehet hogy ne romoljon az állapot?

2020. jún. 29. 17:35
 1/7 anonim válasza:

[link]


Egyébként nekem eleinte FODMAP diétát ajánlott a gasztroenterológus, amúgy meg egy Salofalk nevű gyógyszert kell “szednem” naponta. Úgy jól vagyok.

2020. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de akkor ezekszerint csak állapot fentartás lehetséges
2020. jún. 29. 17:52
 3/7 anonim válasza:
Ez így van
2020. jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nekem azt mondta az orvosom, hogy akkor számít teljesen gyógyultnak a colitis ulcerosa ha a legközelebbi tükrözésnél nem látja majd a helyét sem. De ettől függetlenül, ahol volt a fekély "ott a mélyben" bármikor kiújúlhat egy nagyobb stressz hatására például. De lehet teljesen tünetmentesen is élni ezzel a betegséggel.

Nekem tavaly szeptemberben derült ki, hogy benézték a colitis ulcerosa-mat és úgy kezelzek mintha aranyerem lenne... ezt 3 évig csinálták, én közben folyamatosan jártam mindenféle dokihoz mert csak nem javult az "aranyér"...ezért 55cm-re nőtt a fekély. Viszont nagyon lassú a regenerálódás. A Salofalk granulátumot legalább 5évig kell szednem és a diétát is sokáig kell tartani, hogy javulás legyen. Szóval kitartás :)

Gyors gyógyulást kívánok neked!

2020. jún. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm viszont
2020. jún. 30. 06:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sok múlik azon, hogy mi mindent eszünk.A megfelelő táplálkozás, és a gyógynövények is hasznosak lehetnek.A gyógyszerek sok esetben csak a tüneteket kezelik és jó pár mellékhatásuk is lehet.Van egy könyvem, amiben arról is ír a doki, hogyan segített gyógynövényekkel Colitises betegen.Ha gondolod és érdekel, akkor szívesen beszkennelem azt a pár lapot, ahol a tapasztalatokat írja le és elküldöm emailben.


Jobbulást!

2020. jún. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi
2020. jún. 30. 10:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!