Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem zárják le Románia...

Miért nem zárják le Románia határait, miért engedélyezik a turizmust továbbra is napi 500+ új fertőzött ellenére is?

Figyelt kérdés
És ráadásul sehol nem veszik komolyan a törvényt, nem tartják be a szabályokat, Erdélyben tömegesen csoportosulnak az emberek mindenhol. Vidéken és egyéb jellegzetes helyeken már beindult a turizmus, ezzel arányosan nő is a koronavírus által fertőzöttek száma. Miért kell ezt csinálniuk? Miért nem lehet határt szabni az erdélyieknek, mit akar a kormány elérni ezzel tulajdonképpen? Újabb Olaszországhoz hasonló elhalálozási rátát, gócpontokat, ismételt karantént? Mert ha így halad, akkor egyértelmű lesz a végkimenetel.

2020. júl. 9. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Majd ott is lesznek lázongások mint délen.
2020. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Folyamatosan pengeélen KELL táncolni minden országnak, hogy a lehető legtöbb embert mentsen meg a lehető legkisebb gazdasági kár mellett. Ha mindent bezárunk, akkor minden tönkremegy és mindenki éhendöglik. Nem tetszik? Szíved joga, de két rossz közül pont a kisebbiket választja éppen mindenki, akkor is, ha ez áldozatokat jelent.
2020. júl. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Mert az élet megy tovább. Nem zárhatsz be millió embert. Normális volt talán hogy tankokkal vonultak ki az utcára egy szar vírus miatt? Ez az egész csak propaganda, mindenki aki köhög az már covidos, és amióta ez van, már nincs is agyvérzésben, szívinfarktban meghalt ember csak covidos halott.

A számok is csak statisztikák, hogy nagyobb támogatást kapjon az ország. Ha akarod, te tarts 10 m távolságot mindenkitől, de én erdélyiként biztos nem fogok egy fullasztó maszkban, kesztyű alatt izzadó tenyérrel és ordibálva beszélve, távolságban állni egy kenyérért, vagy hogy beszélgessek valakivel.

Az biztos hogy egy gyenge szervezetű, idős és eleve beteg emberre komoly veszélyt jelent a vírus, AKÁRCSAK BÁRMELY INFLUENZA. Tavaly halt meg nagytatám, bár igen idős és nagyon beteg is volt, egy influenza járványban halt meg. Ugyanazon a héten, csak abban a kórteremben, amelyikben ő 14 (!!!) másik személy halt meg influenza miatt. Abból mégsem lett nagy égzengés, nem lett felhajtás.

Az állam vállalja talán a felelősséget a sok emberért, akik amiatt kaptak trombózist, tüdőembóliát, szív és légúti megbetegedést, hogy nem volt friss levegőn, nem tudott kimozdulni a házból a karantén miatt, nem kapott megfelelő orvosi kezelést, mert a bolondulásban az orvosok nem fogadtak betegeket,a kórházak kiraktak, vagy mert az idegesség miatt, hoyg mi van a hozzátartozóikkal, agyvérzést kaptak??? Mert tudok ilyen esetről is. Az egész pánikkeltés, mert így irányíthatóak az embetek.

Megjegyzem, voltam covidos február végén, március első hetében és lám, túléltem, itt vagyok. Ugyanolyan volt mint bármely influenza, csak a kései szakadzban, pár nappal azelőtt, hogy meggyógyultam volna tudtam meg hogy covidos vagyok. Egyszerű ágyban fekvéssel és sok folyadék bevitelével meggyógyultam

2020. júl. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Azért azt akkor sem értem, hogy az emberek miért nem tudnak egy kicsit elülni a seggükön. Azonnal futás pl Horvátországba, mert ott biztos jobban süt a Nap és ugye soha egyetlen évben sem maradhat ki, hogy "nem jártunk horvátba' ", meg kezdjük újra megint az értelmetlen 3 országgal odébb lévő üzleti tárgyalásokat a tök felesleges 10 órás utazásokkal stb.
2020. júl. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8%
Mert úgy határozott a tisztelt Alkotmánybíróság.
2020. júl. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

4-es.

Azért vegyük most azt: ott van pl egy átlag család, a szülők reggeltől estig dolgoztak egész évben, a gyermek keményen tanult, voltak álmatlan éjszakák, nehéz napok, öröm és bánat. És akkor talán még egy csendes, kipihentető nyaralást is vonjon meg magától az ember? Senkinek se ártok ha elmegyek a tengerpartra, fürdök, pihenek. Kicsit megnyugszik a szervezetem, kipihenem magam, kellemesen töltöm az időm.

Az üzletet illetve pedig, tudod ha pénzt akarsz, nem fog magától besétálni a kapun. A gazdagság kemény áldozatok és munka után jön csak és igen utazni is kell egy jó ület miatt. Egy olyan vírus, ami a szappantól és víztől elpusztul nem állíthatja le az üzleti életet. Lelassította így is eléggé

2020. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Jelenleg még nincs, de nem is várható olyan terv, mely szerint az európai lakosság több mint kétharmada ne esen át a covid-19 fertőzésen.


Amíg van kellő intenzív ellátási kapacitás tartalék, addig általános korlátozásnak semmi értelme.

2020. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Nyugi kérdező, jönnek az újabb szigorítások hamarosan, nem lesz itt bohóckodás meg üdülgetés sokáig. Pont ma mondta Orbán, hogy az elkövetkezendő napokban újabb korlátozásokat vezetnek be. Szerintem visszavezetik vagy a két hét kötelező karantént hazatéréskor vagy lezárják a határt magyarok elől.

Szép fokozatosan visszatér itt őszre minden, nem kell aggódni. És ezt már csak azért is meg fogja lépni a kormány, hogy mindenki itthon nyaraljon ezzel erősítve a magyar államkassza bevételét. Ki van ez találva :D

2020. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

6-os

"A gyerekek keményen tanultak". Ne röhögtess, pont idén?

"nyaralást is vonjon meg magától az ember?" Nem kell megvonni. Csak miért kell úgy csinálni, mintha kötelező lenne mindig ugyanoda menni, mikor ez választható és most ajánlatos is lenne - mást - választani?

"Senkinek se ártok ha elmegyek a tengerpartra, fürdök, pihenek." De, azoknak, akik ott laknak. Nem biztos, hogy pont te, hanem az, aki odamegy fertőzötten.

Az üzleti utakat meg hagyjuk. Voltam jópáron és 90%-nak az UTAZÁS része felesleges volt, mert telefonon, emailen, Skype-on is el lehetett volna intézni.

Az igazság az, hogy egyszerűen az emberiség nagy részének már viszket a talpa és keresztül-kasul tekereg világban, ha kell, ha nem. (És amúgy a saját környezetét meg nem is ismeri, ha esetleg azzal jönnél, hogy had ismerje meg a világot)

2020. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#7-est indulatból szavazták le?
2020. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!