Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi van akkor ha meg van...

Mi van akkor ha meg van nagyobbodva a lépem?

Figyelt kérdés

23F, 185 centi magas vagyok 80kg-al. Márciusban állapították meg, hogy “kb. 14 centi x 5.6 centis” a lépem, ami meg van nagyobbodva. Szerkezetileg rendben van. Lett egy részletes labor csinálva, lényegi eltérés nincsen. Lett egy nagyon alapos (több mint fél órát voltam bent) hasi komplex ultrahang csinálva utána, amin semmi egyéb eltérés nem látszott (nyirokcsomókat is néztek). Nézték a nyaki régiót is, ott se volt semmi. Sehol semmi megnagyobbodott dolgot nem tapintok ki, jól érzem magam azon kívül, hogy mentálisan mindenhol a limfómát látom már.


Amúgy sose volt hasi ultrahangom csináltatva, ez is gasztrós panaszok miatt lett, semmi eltérést nem találtak és azóta már elmúltak a gondok.


Mit jelenthet ez a megnagyobbodott lép? A hematológus csak annyit mondott, hogy csekkoljam fél év múlva, ami lassan esedékes. Mire számítsak?


2020. júl. 12. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Fiamnak is volt ilyen. Minden vizsgálat negatív lett. Azt mondta az orvos, biztos volt valamikor egy torok, vagy bármilyen fertőzése, amit lehet észre sem vett, de a kép az egyfajta nyírok szerv,és megnagyobbodott. El fog múlni idővel, nem kell vele foglalkozni. Te se foglalkozz vele, hiszen semmi betegséged nincs. Meg szokott még tartósan nagyobbodni Epstein barr vírus esetén. Köznyelven "csók betegség" vagyis mononukleózis. Ez is ártalmatlan, de tud sokféle tünetet okozni, az immunrendszert jól meg mozgatja.
2020. júl. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*kép=Lép
2020. júl. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33 vagyok, 15-16 éves voltam mikor először látták, azóta sem foglalkozik vele senki (fél éve is rákerült ez a leletemre), úgyhogy gondolom nagy baj nem lehet
2020. júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!