Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Servmutetem lesz mire szamitsak?

Servmutetem lesz mire szamitsak?

Figyelt kérdés

2020. júl. 15. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ ,hogy altatásban lesz e műtét vagy érzéstelenitésben

Nekem altatásban végezték, előző este már sem enni sem inni nem volt szabad

A kórházban adtak egy fél szem kék szinű bogyót majd azt egy korty vizzel le kellett nyelnem,ami után kitágult a pupillám teljesen beálltam tőle én felvettem a kórházi köpenyt majd lefeküdtem és nemsoká vittek a műtőbe

A műtőben bekötötték a branült az egyik karomba majd oxigénmaszkot nyomtak a számhoz meg az orromhoz amin tiszta oxigén jött, én egyből elájultam tőle

Ha altatásban végzik a műtétet akkor egy edényt készits oda a kórteremben az ágyad mellé még a műtét előtt mert ha felébredsz az altatásból már csak a torkodon lefolyó nyáltól is ki akarod majd a gyomrodat hányni

De kötnek be infúziót a nővérek a műtét után, hogy ne száradj ki mert se nem ihatsz se nem ehetsz a műtét után mert kihánynál mindent

Borotváld le előre még otthon az adott területet ahol a sérv van ha ott található szőr a testeden, ezzel sok időt megspórolsz mert akkor már visznek is egyből a műtőbe kórházi borotválás nélkül

Kb 3 napot leszel benn mint fekvőbeteg, úgyhogy újságot-könyvet vigyél,hogy ne unatkozz, aztán hazamehetsz

Majd egy-másfél hét után varratszedésre vissza kell menni ami abszolút nem fáj már

A seb varrattja nehezen gyógyul beletelik egy másfél hónapba is mire teljesen begyógyul külsőleg a varr főleg ha betétet is ültetnek be

Nehezet a műtét után már nem emelhetsz úgyhogy olyan munkakört válassz amiben nem kell nehezet emelni

2020. júl. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pontosabban milyen sérv műtéted lesz ? Nagyon nem mindegy .
2020. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hasfali servem van.
2020. júl. 15. 19:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha átvágják a hasizmodat akkor fél év a gyógyulási ideje
2020. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!