Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez epilepszia, vagy mi lehet?...

Ez epilepszia, vagy mi lehet? Kicsit hosszú sztori.

Figyelt kérdés

Régebben voltak rohamaim, de hála az égnek elmúltak..

Na de.. tavaly kezdődött, nagyon durva fejfájás, közben foltok úszkáltak a szemem előtt, kb másfél órán át tartott egy ilyen. Akkor új szemüvegem lett, azóta ez a foltos látás nagyjából megszünt, most is előfordul, de nem ilyen durván.


Mostanában, ami nagyon aggaszt, olyan van, hogy érzek egy pár másodperces szédülést, majd mintha kikapcsolna az agyam pár pillanatra, elfelejtem mi volt. Utána még sokáig fáj kicsit a fejem és nagyon stresszelek, nehogy újra legyen ez. Akik velem vannak, nem vesznek észre semmit, nem vagyok se sápadt, semmi. Volt olyan is, hogy rámjött ez, még beszéltem is közben, vagy beszélnek és bár rögtön utána nem tudom mi volt, később fel tudom idézni.


Amúgy nagyon fejfájós lettem. Ma is úgy keltem, hogy fájt és alig láttam ki a fejemből.


Arra is gondoltam, hogy ez az egész lehet a szemüvegtől? Hiszen egész nap rajtam van. És bár új, de nem látok vele olyan élesen. Ez feltünt akkor is, amikor megvettem télen. Máskor az új szemüvegben úgy látok, mint egy sas, pár hétig, amig megszokja a szemem. Ezzel nem volt ilyen.


2020. júl. 24. 10:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosra szeretnél menni,akkor menj el CT,vagy EEG vizsgálatra.
2020. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Illetve még amit lehet tenni, az egy fejfájás ambulancia felkeresése, ott célzottan kiderítik, és kezelik a bajt.
2020. júl. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Neurológiára megyek majd, 5 hét múlva.. akkorra kaptam időpontot. Szánalmas :D
2020. júl. 24. 10:56
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
Olyan sok beteg lenne?:O
2020. júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mindenhol ez megy nálunk sajnos... :((
2020. júl. 24. 11:00
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a szemüveg okozza. Azt írtad azt télen vetted ezek a szédülés stb tünetek meg mostanában vannak.

A fejfájásra esetleg rá segíthetett,de ilyen kikapcsol az agyam dolgok nem lesznek szemüvegtől.

Kérd meg a háziorvost sürgősséggel kérjen vizsgálatot neked hátha sikerül az 5 hetet lerövidíteni.

2020. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi. Megpróbálom, úgyis most megyek majd hozzá :)
2020. júl. 24. 11:21
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szédülés meg amnézia meg fejfájás együtt nem hangzik jól. Remélem, tudnak sürgősen fogadni. Amikor ilyen "roham" van, sürgősségire is érdemes bemenni, mert többek között keringési zavar is okozhatja. Csak akkor stroke, ha nem múlnak a tünetek, de nem érdemes addig eljutni... Lényeg, hogy biztos fogadnak sürgősségin, amikor ez a roham van, és ha a fizikálisvizsgálat során bármit találnak,úgyis lesz CT meg neurológus. Persze előfordulhat, hogy fél napig ott vársz, de jobb kideríteni, mi van.
2020. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Elmentem a háziorvoshoz. Azt mondta, hogy nem tud mit csinálni, ki kell várnom az időpontot. Ajánlott pár gyógyszert, ami jó ezekre a fura fejfájásokra. Azt is mondta, hogy ez az össze-vissza idő sokakat megvisel, biztos engem is. Hát ennyi :(

Lehet, hogy köze van az időnek is hozzá, mert ezen a héten tényleg durva volt ez. Szokott ilyen lenni, de nem így, hogy minden nap :((

2020. júl. 24. 22:29
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú hogy így állnak hozzá. Ha újra rosszul leszel, menj a sürgősségire és mond el ott mik a tünetek.
2020. júl. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!