Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valakinek Sclerosis Multipl...

Ha valakinek Sclerosis Multiplexe van az MR-en mindenképp látszik?

Figyelt kérdés

Volt natív koponya és natív nyaki MR-em. Az agyamról kifejezetten az erekről is csinàltak MRA-t.

Ha nem látszódott semelyiken eltérés, akkor kizárható az Sclerosis Multiplex?

Vagy a gerinc lumbálás az, ami mindenképp kizárja?



2020. júl. 25. 18:03
 1/7 A kérdező kommentje:
(Nem hipochonder vagyok, csak 27 évesen bizseregnek a lábaim, van , hogy csak az egyiken àtszalad olyan èrzés, mint amikor libabőrös lesz az ember, az izmaim a vádlimban van, hogy azt érzem, hogy teljesen be vannak merevedve, de van, hogy olyan, mintha bármikor összeeshetnék, mert nem tartanak, ernyedtnek érzem őket. A bizsergés folyamatosan megvan már kb egy hónapja. Emellé folyamatosan szédülök, mind ez már több hónapja....)
2020. júl. 25. 18:06
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

1,5 vagy 3 Teslás MR volt? Egyes orvosok szerint a 3T MR lenne az ideális. Csináltak DIR méréseket?

Nagy valószínűséggel nincs SM-ed.

2020. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát én azt meg nem mondom, hogy milyen MR gép volt..:/ a DIR az micsoda?
2020. júl. 25. 19:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A leleteden rajta van a DIR? Azon írják hogy milyen képek készültek
2020. júl. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs:/
2020. júl. 25. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 1,5 Teslás MR nem mindig mutatja ki az apróbb léziókat / gócokat, főleg kontrasztanyag nélkül. SM vizsgálata céljából kontrasztanyagos MR-t szoktak épp ebből kifolyólag kérni. A lumbálpunkcióból egyértelműbb mondjuk, főleg ha aktív a betegség. Nyilván itt senki nem diagnoszta, de szerintem a tüneteid kb bármire utalhatnak, az is meglehet, hogy csak pszichés eredetűek vagy kimerült vagy.
2020. aug. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha SM-ed van, kimutatja mindegyik teszlás MRI.

Kontrasztanyag jó, ha van

Kérdezd meg a radiológust is, ha tudod.

Jómagam SM-es még aktív koromban részt vettem egy MRI gép készítésében (Magnetom 1,5Tesla) munkahelyemen anno titkoltam a betegségemet, a rendszeres tesztelésnél szépen mindent kimutatott a gép kontrasztanyag nélkül is.

2020. aug. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!