Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek csak megfáztam,vag...

Szerintetek csak megfáztam,vagy valami vírust szedtem össze?

Figyelt kérdés

Voltam egy olyan helyen ahol kb egyszerre 3 klíma ment,(tollas csarnok)


És kicsit fáj a torkom,és folyik az orrom.

Szerintetek valakitől össze szedtem,vagy csak megfáztam?



2020. júl. 31. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármi, de leginkább a klíma miatt. A megfázás is vírus miatt van.
2020. júl. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"A megfázás is vírus miatt van."


Ezt hogy érted?

2020. júl. 31. 18:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony klíma. Én minden nyáron tök beteg vagyok, télen meg semmi bajom. Ha túl hideg helyiségben vagyok, másnap már torokfájással kelek, tüsszögök. Jóformán szeptember végéig meg vagyok fázva. Meleg tea, Béres csepp, akácméz, C vitamin - ezeket szedem, meg Tantum Verde, ha nagyon fáj a torkom.
2020. júl. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És ha csak a klíma miatt van ez,akkor nem fertőhetem meg a családomat?


Egyébként tollasoztunk,ki voltunk izzadva,és ott volt a klíma,szóval én is erre gyanakszom.

2020. júl. 31. 18:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értettem, hogy a megfázás a felső légutak vírusos fertőzése, amit pl rhinovirus vagy sokféle egyéb vírus okozhat. A hideg csak segít nekik bejutni és kialakítani a fertőzést. Aztán lehet bakteriális felülfertőződés is néha. Ne köhögj rá a többiekre, tarts távolságot, moss kezet...
2020. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mi a bajod, jó kérdés. Lehet vírus és baktérium is, a gombát kizárhatjuk. Megfáztál valószínűleg és 4-8 nap alatt túlesel rajta. Fertőzni fertőzöl, de körülményfüggő, hogy más el kapja-e vagy sem.

Igyál sokat, lehetőleg ne túl hideget, inkább szobahőmérsékletűt, vagy meleget/langyosat, illetve egy kis plusz C-vitamin sosem árt. Egy forró fürdő, vagy egy nagy tényér leves is jót tud tenni, ahogyan az erőspaprika vagy más csípős/erős étel is, illetve az izzadás.

Mihamarabbi jobbulást!

2020. aug. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

Köszönöm :)

Már nem fáj a torkom :D

2020. aug. 1. 09:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!