Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikro agyverzes...mi varhato?

Mikro agyverzes...mi varhato?

Figyelt kérdés
Mult hetvegen amijor leultem a gep ele, azt vettem eszre, hogy nem tudok olvasni, alig latom a szavakat. Lenyeg a lenyeg, beverzett egy kis cavernoma, es az odemaja nyomja a latoideget, ez okozza a latoterkieaest. Volt mar valakinek ilyen? Mire szamithatok? A doki szerint idovel elmulik, felszivodik. Na de megis mennyi ido? Egy pici javulast erzek, de meg mindig nagyon homalyos. 40f

2020. aug. 3. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Idő kell ahhoz, hogy felszívódjon. Hogy vagy?
2020. aug. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pont ma van egy hónapja hogy történt. Sokkal jobban vagyok szerencsére, az elején alig-alig tudtam olvasni például, mára szépen kitisztult, van egy-két homályos paca még, de ha így folytatódik még pár hét és jó lesz. Kaptam corticosteroidot az ödémára, elég sokat használt, de a mellékhatásai nagyon beütöttek, depresszió, alvászavar ilyesmik, szerencsére mára már ez is kipucolódott, szóval a közérzetem az teljesen oké. A lightos sportolás elég sokat segít, most napi szinten lejárok úszni a tóhoz, és nagyon jól esik.


Maga a cavernoma sajnos iszonyú idióta helyen van, elvileg műteni kéne, de tök rizikós, egyelőre nem merem bevállalni.

Alternatívaként felmerült bennem a gamma kés / sugársebészet, aminek a megítélése elég vegyes, de Debrecenben pl elég jó eredményekkel kezeltek vele. Szóval egyelőre várakozó álláspont.

2020. aug. 26. 09:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Hol van a cavernoma?
2020. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pulvinar thalami - ez az egyik legnehezebben műthető rész az agyban.
2020. aug. 26. 12:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Így érthetőek voltak a látásproblémák.
2020. aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szia! Én körülbelül 12 éve élek vele együtt. Nekem is nagyon rossz helyen van ezért sem műtik. Én már a gamma kés kezelésen is túl vagyok.
2023. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szia! Nekek egyelore semmilyen kezeles nem volt, szerencsere eddig ugy tunik minden jo. Mindket cavernoma szepen megy ossze evrol evre par mmt. Neked mik a tapasztalatok a gamma kessel? Volt azota ujraverzes vagy barmi tunet?
2023. okt. 24. 04:48
 8/10 A kérdező kommentje:
Azaz nekem.. hulye prediktiv billentyuzet.
2023. okt. 24. 04:48
 9/10 anonim válasza:

A gammát kb 11 éve csinálták. Azóta is vérzett, szóval nálam nem használt. Nekem évente nézik, de a mérete sosem változott. Neked legalább zsugorodik és az nagyon jó. :)

Meg kellett szoknom, hogy ez ott van és együtt kell vele élnem sajnos.

2023. okt. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jövőre ér véget az atorvastatin kísérlet az usában, ha pozitív eredménnyel zárul, akkor legalább a vérzés ellen lesz eszközünk.
2023. okt. 25. 19:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!